ورزش 3/درحالیکه شایعات درباره تلاش بی‌وقفه باشگاه عربستانی الهلال برای به خدمت گرفتن لیونل مسی به اوج رسیده است رئیس فدراسیون فوتبال این کشور به صراحت تلاشها برای جذب مسی را تایید کرد.
اولین بار در ماه مارس الهلال پیشنهادی به مسی ارائه داد که بر اساس آن متعهد می‌شد هر سال به ستاره آرژانتینی 220 میلیون یورو دستمزد پرداخت کند. اما از آن زمان تا امروز پیشنهاد عربستانی‌ها تقریبا سه برابر شده و حالا به مبلغ نجومی 600 میلیون یورو در سال افزایش پیدا کرده است. یاسر المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان سعودی با اینکه به خبرنگاران گفت نمی‌تواند درباره رقم‌های پیشنهادی صحبت کند اما تایید کرد که حضور دو اسطوره بزرگ دنیای فوتبال، مسی و رونالدو، در تلاشهای این کشور برای توسعه فوتبالش جهشی عظیم خواهد بود.

رئیس فدراسیون عربستان در این باره گفت:" ببینید، من نمی‌توانم درباره رقم‌های پیشنهادی صحبت کنم. در این شکی نیست که شخصا دوست دارم مسی را در لیگ فوتبال عربستان ببینم. ما با جذب کریستیانو یک جهش بزرگ در مسیر توسعه فوتبال‌مان را شروع کردیم و جذب مسی این پرش عظیم را تکمیل خوهد کرد".

تا این لحظه پیشنهاد الهلال با اختلاف زیاد پرسودترین پیشنهادی است که لئو مسی دریافت کرده است. ستاره آرژانتینی پیش از این با عربستان سعودی قراردادی امضا کرده و به عنوان سفیر گردشگری این کشور فعالیت می‌کند.

اما انتقال به الهلال تنها گزینه مسی نیست. تیم اینترمیامی که مالکیتش در اختیار دیوید بکام بوده و در لیگ MLS آمریکا بازی می‌کند دیگر مشتری جدی اسطوره آرژانتینی است. بازگشت رومانتیک مسی به بارسلونا هم گزینه دیگری است که بیشتر در ذهن هواداران بارسا ممکن به نظر می‌رسد. امروز گزارش‌هایی منتشر شد که ممکن است بارسلونا و اینترمیامی به توافقی دست پیدا کنند که بر اساس آن لئو مسی بازیکن تیم آمریکایی شده ولی 18 ماه آینده را در بارسا توپ زده و سپس برای پایان دادن به فوتبالش راهی میامی خواهد شد. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید