ورزش 3/ بازی دربی با حواشی پیرامون علیرضا بیرانوند شروع شد و در پایان بیرو روی هوا بود و آسمان آزادی را روی دست پرسپولیسی‌ها تماشا می‌‌کرد.
بازگشت علی بیرو به لیگ ایران و پرسپولیس به این معنا بود که شور و هیجان و کری‌های خاص او به فوتبال ایران و اردوگاه سرخ برمی‌گردد. بیرانوند در این فصل با عملکردش نقش پررنگی در کسب سه‌گانه سرخ‌ها داشت؛ اما آخرین بازی فصل برای او با شرایط خاصی همراه بود.
بیرانوند در دربی سه اردیبهشت که با پیروزی سرخ‌ها همراه شد با خوشحالی جنجالی خود پیروزی تیمش را روبه‌روی سکوی هواداران پرسپولیس جشن گرفت و این موضوع باعث واکنش‌های منفی و شدید هواداران استقلال علیه او شد. بیرو با یک جلسه محرومیت تعلیقی مواجه شد و بابت این کار از هواداران حریف عذر خواست.
با این حال روز گذشته ریکاردو ساپینتو در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که حرکت بیرانوند را فراموش نکرده‌اند و با اشاره انگشت اشاره خود به گلویش و مرور حرکت بیرو به نوعی علیه گلر اول تیم ملی ایران و پرسپولیس اعلام جنگ کرد.
اولین حواشی دربی حساس در فینال حذفی وقتی شروع شد که گلرهای پرسپولیس به‌منظور گرم‌کردن وارد چمن آزادی شدند و نیمه آبی‌رنگ ورزشگاه شروع به فحاشی علیه بیرانوند کردند. از سمت سکوهای استقلال سنگ و بطری به‌سمت بیرانوند پرتاب شد؛ اما او واکنش بدی نشان نداد و با آرامش کار خود را دنبال کرد.
در شروع بازی نیز بازیکنان استقلال از دست‌دادن با بیرانوند فرار کردند و صحنه عجیبی در مراسم ابتدایی شروع یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ به ثبت رسید. دقایق اولیه بازی نیز تحت تأثیر هجمه وحشتناک استقلالی‌ها علیه گلر پرسپولیس و از آن طرف، تشویق بیرو از طرف طرفداران پرسپولیس بود.

بیرانوند در این دیدار علی‌رغم این‌که نتوانست در ثانیه پایانی وقت‌های قانونی دروازه‌اش را بسته نگه دارد اما موقعیت‌های بسیار خوبی از قایدی، مطهری و محبی گرفت که می‌توانست سبب تغییر جریان و سرنوشت بازی شود.
در نهایت با سوت پایان این دربی پرماجرا، بازیکنان پرسپولیس به‌سمت علیرضا بیرانوند رفتند و گلر سرخ‌ها را روی دست بالا انداختند تا به این شکل از دروازه‌بان خود تقدیر کرده باشند. او پس از این اتفاق احساساتی شد و اشک شوق ریخت.
صحنه‌های به‌یادماندنی برای بیرو و پرسپولیسی‌ها و تماشای آسمان آزادی از روی دست هم‌تیمی‌هایش، پایان فصل درخشان علی بیرو، گلر ارتش سرخ بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید