ورزش 3/جواد منافی می‌گوید خط دفاع پرسپولیس عملکرد فوق‌العاده‌ای در مقابل بازیکنان تاثیرگذار استقلال داشته است.
جواد منافی، مدافع سابق پرسپولیس، پس از قهرمانی این تیم در جام حذفی درباره عملکرد سرخپوشان در دربی صد و یکم به خبرنگار ما گفت: مشخص بود که پرسپولیس با استراتژی، هدفمند و با برنامه وارد بازی شده بود اما در هر صورت دربی، بازی اتفاقات است و گاهی شرایط طوری رقم می‌خورد که کسی انتظارش را ندارد. با این حال پرسپولیس خیلی خوب بازی را شروع و کنترل کرد و در مالکیت و انتقال توپ آرامش خاصی داشت که کمک زیادی کرد. استقلال که با شکست در دربی، قهرمانی لیگ برتر را از دست داده بود، دیروز استرس خیلی زیادی داشت و همین هم باعث شد پرسپولیس با آرامش، فوتبال بهتری ارائه بدهد و به گل برسد و به گل برسد.
وی افزود: استقلال پس از دریافت گل، هیچ برنامه‌ای برای جبران نداشت و سردرگم و عصبی بازی می‌کرد و من هیچ برنامه تاکتیکی و خلاقیتی در این تیم ندیدم اما در مقابل پرسپولیس با تمرکز و با هوش به بازی ادامه داد. پرسپولیس در دقیقه‌های پایانی یک گل دریافت کرد که این هم از زیبایی‌هایی فوتبال است اما با این حال باز هم در وقت‌های اضافه از شکل بازی مشخص بود که پرسپولیس با تفکر بازی می‌کند و دوست ندارد بازی به ضربات پنالتی بکشد. من واقعا از فوتبال دیروز بچه‌ها لذت بردم و هر لحظه احساس می‌کردم اتفاق خوبی رخ می‌دهد
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه گفت: پرسپولیس واقعا لیاقت و شخصیت قهرمانی داشت و باید به تیم آقای گل‌محمدی، کادرفنی، مدیریت و بازیکنان باشگاه تبریک گفت. ثبات چند سال اخیر تیم پرسپولیس باعث شد که این تیم به این درجه از آمادگی و هماهنگی برسد. پرسپولیس در ۱۰ بازی اخیر در فوق‌العاده ظاهر شد که فکر می‌کنم جذب بازیکنان تاثیرگذار، بازگشت بیرانوند و همچنین ثبات کمک زیادی به این تیم کمک کرد.
مدافع سابق پرسپولیس درباره عملکرد خط دفاع این تیم در دربی بیان کرد: خط حمله استقلال یکی از بهترین خطوط هجومی این فصل فوتبال ایران بود و بازیکنان تاثیرگذاری از جمله محبی، قایدی و ارسلان مطهری در این تیم حضور داشتند که امسال خط دفاعی هر تیمی را آزار دادند اما دیروز خط دفاعی پرسپولیس بسیار خوب و هوشمندانه بازی کرد و دفاع چپ و راست تیم با عملکرد فوق‌العاده خود، بازیکنان تاثیرگذار حریف را مهار کردند تا استقلال حرفی برای گفتن نداشته باشد.
او با اشاره به اشتباهات خط دفاع استقلال عنوان کرد: زمانی که استقلال حمله می‌کرد، سلمانی و حردانی اضافه می‌شدند و در نتیجه وقتی که پرسپولیس توپ را از حریف می‌گرفت، می‌توانست از خلا حریف در دفاع کناری استفاده کند و در واقع روزبه چشمی توانایی پر کردن خلایی را که ایجاد می‌شد، نداشت. از طرفی در صحنه گل اول پرسپولیس هم مدافع استقلال اشتباه کرد و در چنین مسابقاتی هم زمانی که اشتباهی صورت بگیرد، بازیکنان تاثیرگذار نهایت استفاده را می‌برند.

منافی در پاسخ به اینکه ستاره پرسپولیس در دربی چه کسی بود، گفت: همه بچه‌ها، از خط دروازه و دفاع تا خط هافبک و حمله، خیلی خوب عمل کردند ولی ترابی شرایطی بسیار آرمانی داشت و خط دفاع استقلال را آزار دارد. از طرفی امید عالیشاه هم بسیار تاثیرگذار ظاهر شد و گل دقیقه پایانی‌اش هم خیلی چسبید.
منافی که در دوره حضور در نساجی با ریکاردو ساپینتو درگیر شده بود، درباره رفتارهای سرمربی استقلال در بازی دیروز گفت: من پس از درگیری که در هفته‌های ابتدایی پیش آمد گفتم ایشان قطعا با تمام مربیان لیگ درگیر خواهد شد و همین اتفاق هم رخ داد. استقلال امسال مهره‌های بسیار خوبی در اختیار داشت و در‌ خط حمله پرمهره‌ترین تیم لیگ بود اما من فکر می‌کنم یکی از عوامل اصلی عدم قهرمانی این تیم، رفتارهای عجیب و غریب این سرمربی بود. من احترام زیادی برای هواداران استقلال قائلم اما کارهای ساپینتو در کنار زمین، لطمه بزرگی به این تیم که یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های تاریخ بود، زد؛ او مدام عصبی بود و این حس به تیم هم انتقال پیدا می‌کرد.
او در‌ پایان گفت: ساپینتو از ابتدای لیگ با ۸۰ درصد مربیان، داوران و سرپرست‌ها هم درگیر شده و پرخاشگری کرده است. به فرض من مشکل دارم، دومی مشکل دارد، سومی مشکل دارد؛ آیا همه مربیان مشکل داشتند؟ ایشان با بیش از ۱۵ نفر درگیر شدند. فکر می‌کنم الان همه بازیکنان استقلال هم متوجه مشکل رفتاری ایشان هستند. وقتی یک سرمربی خارجی به فوتبال ایران می‌آید، ما باید چیزی از ایشان یاد بگیریم، نه اینکه این مسائل را باب کند. اگر در همان ابتدا برخوردی قاطع با آقای ساپینتو می‌شد، این رفتارها ادامه پیدا می‌کرد اما کمیته انضباطی برخورد لازم را نداشت تا در نهایت ایشان دیروز هم همان رفتارها را با همه داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید