طرفداری/کاپیتان تیم فوتبال استقلال ملاثانی مدعی است طبق مدارک و مستندات موجود، مالک باشگاه به او درخصوص تیم وکالت داده و باتوجه به این که استقلال به او سپرده شده است، کسی نمی تواند امتیاز تیم را از ملاثانی خارج کند.
چند سالی است که بر سر امتیاز و مالکیت تیم فوتبال استقلال ملاثانی بحث است و در این سال ها با پایان یافتن مسابقات لیگ یک، بحث ها و تنش ها در این خصوص بیشتر می شود اما اسد عبادی کاپیتان این تیم در جدید ترین اظهارات خود مدعی شده است که طبق وکالت نامه ای که مالک باشگاه به او داده است، نماینده تام الاختیار باشگاه بوده و کسی حق واگذاری امتیاز تیم یا هر تغییر دیگری را ندارد.
اسد عبادی اظهارکرد:
 سید سلطان حسینی امین، مالک باشگاه درخصوص امورات تیم به من وکالت داده و براین اساس و نیز دستور دادگاه که مستندات آن نیز موجود است، هیچ اقدامی مبنی بر تغییر نام، انتقال و خارج کردن تیم فوتبال استقلال ملاثانی از شهرستان باوی، مجاز نبوده و منع شده است.
وی ادامه داد:
 متاسفانه بازهم شخصی به نام آقای علیزاده مدعی است که صاحب امتیاز استقلال ملاثانی است در حالی که این موضوع درست نیست و او در گذشته تنها بازیکن تیم بود. استقلال ملاثانی متعلق به مردم باوی و ملاثانی بود و از این شهر خارج نمی شود.

این گلر همچنین گفت:
باتوجه به وکالتی که من داشته ام، از لیگ دو تا دو فصل پیش تمام هزینه های تیم به من واریز می شد. به هر حال همه مسئولان شهری و استانی اعم از نمایندگان مجلس، فرماندار، شورای تامین، دادستان، شهردار و شورای شهر مخالف خروج تیم از ملاثانی هستند و این اجازه را هم نمی دهند. حتی دو روز پیش نیز با رییس دادگستری شهرستان جلسه ای داشتم که وی هم تاکید کرد استقلال ملاثانی به هیچ وجه از شهر باوی خارج نمی شود و نام تیم تعییر نخواهد کرد.
وی عنوان کرد:
امیدوارم مسئولان مربوطه فکری کنند تا مردم باوی و ملاثانی هرساله با این تنش ها اذیت نشوند. چرا باید هر سال با پایان یافتن لیگ و ادعای این شخص، یک شهر که تنها دلخوشی آن همین فوتبال است دچار تنش شود و همین حواشی اجازه ندهد که مسئولان باشگاه با آسودگی خاطر تیم ببندند. در حالی که اگر این حواشی نبود استقلال حتی می توانست مدعی صعود به لیگ برتر هم باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید