خبر ورزشی/ بازی دیشب یا بهتر است بگوییم جنگ دیشب را اکثر فوتبال‌دوستان مشاهده کردند. جنگی که در آن هواداران دو تیم و شخص ریکاردو ساپینتو نقش اول را داشتند و با روش‌های مختلف جو بازی و ورزشگاه را متشنج کردند.
به طور قطع اکثر فوتبال‌دوستان این را قبول دارند که دربی حساسیت زیادی دارد و عدم نتیجه‌گیری در این بازی در سرنوشت کاری مربیان موثر است، اما اینکه یک مربی در هر بازی جنجال به پا کند و با پرخاشگری، مقابله و فحاشی بخواهد نتیجه‌گیری کند اصلا درست نیست و از قضا در بازی‌های حساس عیار واقعی یک مربی مشخص می‌شود.
در اینکه تیم ساپینتو فوتبال زیبایی به نمایش می‌گذارد شکی نیست، اما او و دستیارانش شخصیت خوبی از خود به نمایش نگذاشته‌اند و بارها با سر و صدا کردن و کنایه زدن تلاش کرده‌اند تا همه چیز را به نفع خود کنند. بدون شک اصرار به انجام و تکرار چنین رفتارهایی نه به سود مربی، نه بازیکنان و نه هواداران است و تمرکز تیم را بر هم می‌زند.
ریکاردو ساپینتو فردی کم‌تجربه در عرصه بازیگری و مربیگری نیست، اما اینکه برای نتیجه‌گیری دست به هر رفتاری می‌زند و اکثر اوقات با کنایه صحبت می‌کند و جنجال به پا می‌کند بسیار عجیب و دور از حرفه‌ای‌گری‌ است.
اگر ساپینتو فقط کمی با خونسردی، متانت، آرامش و احترام میانه خوبی داشت بدون شک تیمش می‌توانست هم قهرمان لیگ برتر هم جام حذفی شود و افتخار بزرگی نصیب خود و همکارانش شود، اما او با رفتارش تمام زحمات یک ساله خود را خراب کرد و با درگیری‌ که شب گذشته با هواداران پرسپولیس و مقامات رسمی بازی پیدا کرد، تمام اعتبار خود را نابود کرد.
شاید بهتر باشد که بگوییم استقلال، رقابت های این فصل را به اخلاق ساپینتو واگذار کرد و پای پرسپولیس، سپاهان و سایر رقبا در میان نبود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید