ورزش 3/ لوچانو اسپالتی، سرمربی ناپولی، به عنوان بهترین مربی فصل 24-2023 سری آ انتخاب شد.
 قهرمانی مقتدرانه ناپولی در این فصل سری آ باعث شد سرمربی این تیم، لوچانو اسپالتی به عنوان مربی فصل این لیگ انتخاب شود. جایزه اسپالتی یکشنبه شب و پیش از شروع دیدار ناپولی و سامپدوریا که آخرین بازی ناپولی در این فصل خواهد بود به اسپالتی اهدا خواهد شد.
سری آ با انتشار بیانیه‌ای انتخاب اسپالتی به عنوان مربی فصل را اعلام کرد و نوشت:" لوچانو اسپالتی در فصل جاری به عنوان سرمربی ناپولی یک فصل استثنایی را پشت سر گذاشت. ناپلی‌ها برای سومین بار در تاریخ‌شان موفق به قهرمانی شدند. این جام 33 سال بعد از دومین قهرمانی ناپولی به دست آمد، قهرمانی‌ای که با درخشش دیه‌گو مارادونا به دست آمده بود. این موفقیت نتیجه تعهد و تلاشهای باشگاه و به خصوص سرمربی کاریزماتیک و درخشان این تیم است. اسپالتی به خوبی توانست با ایجاد ترکیبی مناسب بین بازیکنان جدید و ارتقای عملکرد بازیکنان قدیمی تیمی شایسته قهرمانی بسازد. آزوری با هدایت او از همان اولین روزهای شروع فصل خودش را به عنوان یکی از قوی‌ترین تیمهای سری آ مطرح کرد. گذشته از نتایج، تیم اسپالتی با بازی‌های چشم‌نواز فوتبالی را به نمایش گذاشت که در سراسر دنیا تحسین شد".
بهترین مربی فصل سری آ توسط هیئت ژوری‌ای انتخاب می‌شود که متشکل از سردبیران روزنامه‌های ورزشی است. اسپالتی روز 4 مه قهرمانی زودهنگام تیمش در سری آ را جشن گرفت و در روزهای اخیر اعلام کرد در پایان فصل از ناپولی جدا خواهد شد و به استراحت خواهد پرداخت. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید