ایسنا/هاکان چالهان اوغلو اذعان دارد که انتقال از میلان به اینتر آسان نبود اما او می دانست که آنها می توانند به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسند.
اینتر و میلان باید ۲۰ خرداد در ورزشگاه آتاترک استانبول در فینال لیگ قهرمانان به مصاف هم بروند. این دیدار برای چالهان اوغلو بازی مهمی خواهد بود و او می تواند اولین بازیکن ترکیه‌ای شود که جام لیگ قهرمانان را بالای سر می‌برد. او باید در کشور خودش در فینال لیگ قهرمانان بازی کند.
هاکان چالهان اوغلو درباره بازی با سیتی در فینال لیگ قهرمانان در ترکیه گفت: من استانبول را دوست دارم، برای من زیباترین شهر است. نمی‌توانم بیش از این صبر کنم تا آنجا باشم و بسیار خوشحالم که در ترکیه بازی می‌کنم. من می‌خواهم اولین ترکی باشم که قهرمان لیگ قهرمانان شده است و اگر آن را در استانبول انجام دهم، این یک رویا است. من می‌دانستم که می‌توانیم به اینجا برسیم و در فینال حضور داشته باشیم. در مورد آن صادق هستم.
او درباره تقابل با ایلکای گوندوغان هافبک ترک تبار تیم ملی آلمان نیز افزود: گوندوغان کاپیتان منچسترسیتی است و من برای او احترام زیادی قائلم. برای او هم آسان نخواهد بود که در این دیدار بازی کند. او از من باتجربه‌تر است اما هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم تا او را شکست دهم.
چالهان اوغلو در آلمان به دنیا آمد و بزرگ شد اما تصمیم گرفت نماینده کشوری باشد که والدینش از آنجا آمده بودند. او از سال ۲۰۱۷ در سری آ حضور داشته است، ابتدا برای میلان و سپس با پایان قراردادش به عنوان بازیکن آزاد در تابستان ۲۰۲۱ به اینتر پیوست.
هاکان در پایان درباره حضور در دو تیم میلان و اینتر گفت: روز اولی که وارد کمپ اینتر شدم، همه می‌دانستند که  واقعا برای من آسان نیست اما باشگاه و هم‌تیمی‌هایم از من استقبال خوبی کردند و من خوشحال شدم.

میلان فصل گذشته اسکودتو را به دست آورد اما چالهان اوغلو و اینتر این بار با شکست دادن این تیم در سوپرکاپ ایتالیا و پیروزی در هر دو بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سن سیرو انتقام گرفتند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید