خبر ورزشی/رضا رجبی کارشناس فوتبالی کشورمان در صحبتی که با انجام داد، درباره شرایط کلی تیم‌های پرسپولیس و استقلال در فینال جام حذفی اظهار داشت: «بعد از به ثمر رسیدن گل استقلال، دقیقاً زمان آرامش تیم ما بود. زمان تعویض‌های درست! کاری که پرسپولیس کرد را ما نکردیم. پرسپولیس بدون شانس گل، دربی را برنده شد! این یعنی چه؟».
وی افزود: «آنها تعویض‌های درست انجام دادند آن وقت ما به جای آرام کردن تیم، وضعیت خودمان را طوری به هم ریختیم که می‌خواستیم با ۷ فوروارد به دروازه آنها حمله کنیم! آخرین این چه روشی است؟ این چه نوع تعویض‌هایی بود؟».

متن کامل این مصاحبه را میتوانید در ادامه مطالعه کنید

رضا رجبی، بازیکن و مربی اسبق استقلال درباره اتفاقات حاشیه‌ای فینال جام حذفی و اخراج ریکاردو ساپینتو اظهار داشت: تیمی که در دقیقه ۱۰۰ بازی گل زده و روحیه برتر دارد چرا باید به یکباره با اشتباه رفتاری سرمربی اش به این روز بیفتد؟ واقعاً دلم برای هواداران استقلال سوخت.
وی اضافه کرد: شأن و شخصیت سرمربی باشگاه استقلال این نیست که با رفتارهای اینچنینی به سمت مردم سنگ یا بطری آب پرتاب کند! علم روانشناسی می‌گوید؛ دیوانگی تکرار یک اشتباه و انتظار نتیجه متفاوت داشتن است! متأسفانه رفتار عجیب و غریب ساپینتو به نیمکت استقلال هم سرایت کرده بود. می‌دیدم که دوستان پرتغالی او و حتی خسرو حیدری هم رفتارهای عجیب و غریبی از خودشان نشان می‌دادند!
کارشناس فوتبالی کشورمان ادامه داد: بعد از به ثمر رسیدن گل استقلال، دقیقاً زمان آرامش تیم ما بود. زمان تعویض‌های درست! کاری که پرسپولیس کرد را ما نکردیم. آنها تعویض‌های درست انجام دادند آن وقت ما به جای آرام کردن تیم، وضعیت خودمان را طوری به هم ریختیم که می‌خواستیم با ۷ فوروارد به دروازه آنها حمله کنیم! آخرین این چه روشی است؟ این چه نوع تعویض‌هایی بود؟
رجبی خاطرنشان کرد: وقتی یک مربی که حکم پدر یک خانواده را دارد نمی‌تواند در لحظات حساس تمرکزش را حفظ کند و ناگهان سیستم عصبی‌اش به هم می‌ریزد حکم همان پدری را پیدا می‌کند که یکباره دست با اسلحه می‌برد و خانواده اش را به قتل می‌رساند. ساپینتو یک تنه استقلال را نابود کرد و دو جام معتبر (لیگ برتر و حذفی) را از این تیم گرفت.

وی افزود: وقتی ما دو وینگر به نام‌های قایدی و محبی داریم چرا نمی‌توانیم از آنها درست استفاده کنیم؟ چرا از این دو بازیکن حمایت نمی‌شد؟ چرا آنها را یک به سه تنها رها می‌کردیم؟ معلوم است در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که تیم یحیی گل محمدی عالی کار میکند! پرسپولیس بدون شانس گل، دربی را برنده شد! این یعنی چه؟
رجبی ادامه داد: وقتی به نیمکت استقلال نگاه می‌کردم یتیم ترین تیم تاریخ استقلال را می‌دیدم. هیچ کس نبود که به بازیکنان درون زمین کمک کند! اما در آنطرف افشین پیروانی، کریم باقری و یحیی گل‌محمدی ۳ آدم کارکشته را می‌دیدیم که در بحرانی ترین لحظات می‌توانستند بهترین تصمیمات را بگیرند اما این طرفی هیچکس را نداشتیم! کسی که یک تصمیم درست و حسابی بگیرد! باز هم باعث تاسف است که درست در لحظاتی که پرسپولیس ترسیده بود ما خودمان توسط ساپینتو نابود شدیم.
بازیکن اسبق استقلال تصریح کرد: واقعاً این فصل خدا یحیی را بغل کرده بود! در مجموع اگر به اتفاقات یکسال اخیر نگاه کنیم متوجه تک‌تک این موارد می‌شویم که یحیی فوق العاده خوش شانس بود. وقتی ملوان در اصفهان سپاهان را متوقف می‌کند یا در دربی برگشت داور پنالتی دفاع پرسپولیس را نمی‌گیرد و در فینال حذفی زمانی که استقلال می‌توانست راحت در وقت‌های اضافه برنده شود سرمربی‌اش اخراج می‌شود  تیمش از هم می‌پاشد، دیگر چه نشانه ای در رابطه با خوش شانسی یحیی گل محمدی می‌توان ذکر کرد؟

رجبی گفت: با تمام قلبم به این موضوع اعتقاد دارم مهمترین دلیل این اتفاقات جفایی بود که با فتح الله زاده شد! نباید با او اینگونه رفتار می‌کردند. البته ساپینتو هم مقصر بود و شاید بیشترین تقصیر گردن او باشد.

 
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید