خبر ورزشی/سیتی قهرمان این فصل لیگ برتر شده و اگر منچستریونایتد را در فینال جام حذفی در روز شنبه و اینتر را در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ۱۰ ژوئن شکست دهد، سه‌گانه ارزشمندی به دست می‌آورد. منچستریونایتد تنها باشگاه انگلیسی است که در سال ۱۹۹۹ سه‌گانه را به دست آورد.
علیرغم تسلط سیتی در داخل کشور، آنها هنوز موفق به فتح لیگ قهرمانان نشده‌اند و هالند امیدوار است که بتواند مهره گمشده این تیم برای کسب موفقیت در بزرگترین تورنمنت فوتبال اروپا باشد. هالند به «بی‌بی‌سی» گفت: «به همین دلیل است که آنها من را خریدند، مجبور نیستیم پنهانش کنیم. این جام خیلی ارزشمند است. من تمام تلاشم را برای تحقق این رویا انجام خواهم داد. این بزرگترین رویای من است و امیدوارم رویاها محقق شوند.»
او افزود: «اما اصلا آسان نیست، دو فینال در برابر دو تیم خوب در پیش داریم که تمام تلاش خود را برای نابودی رویای ما انجام می‌دهند. آنها آماده و باانگیزه خواهند بود و ما باید نهایت تلاشمان را بکنیم، زیرا اگر بهترینمان را ارائه دهیم شانس خیلی خوبی برای رسیدن به سه‌گانه داریم.»
سیتی در این فصل از آرسنال پیشی گرفت و سومین عنوان متوالی قهرمانی لیگ برتر را با هدایت پپ گواردیولا به دست آورد. هالند که در این فصل ۳۶ گل در لیگ برتر به ثمر رساند، گفت: «ما کل فصل به دنبال آن بودیم و وقتی به دستش آوردیم حس آرامش خاصی را تجربه کردیم. اکنون دو فینال باقی مانده و تنها چیزی که می‌توانیم روی آن تمرکز کنیم این دو فینال است.»

هالند با پیوستن به سیتی از بوروسیا دورتموند در تابستان گذشته، اولین فصل خیره‌کننده‌ای را در فوتبال انگلیس گذراند. او رکورد بیشترین گل در یک فصل را در لیگ برتر شکسته و در مجموع ۵۲ گل در طول فصل به ثمر رسانده است. بازیکن ملی‌پوش نروژی به عنوان بازیکن سال انجمن نویسندگان فوتبال (FWA) انتخاب شده و اولین بازیکنی است که جوایز بهترین بازیکن لیگ برتر و بهترین بازیکن جوان سال را در یک فصل به دست آورده است. موفقیت‌های هالند او را به یکی از شناخته‌شده‌ترین بازیکنان جهان تبدیل کرده و می‌گوید راه مقابله با شهرت، پذیرش آن است.

هالند گفت: «شهرت خوب است، به این معنی است که من کاری را درست انجام داده‌ام. البته زندگی من تغییر کرده است، دیگر نمی‌توانم عادی زندگی کنم. زندگی من اینگونه است و نمی‌توانم شکایت کنم. من سعی می‌کنم از تک تک لحظات لذت ببرم. من ۱۹۶ سانتی‌متر قد دارم و موهای بلوند بلندی دارم، بنابراین هر جا که می‌روم مردم من را می‌بینند. زندگی من اینگونه است. چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ فقط باید سعی کنم تا آنجا که می‌توانم از آن لذت ببرم. سعی کنم وقتی در خانه هستم و افراد خوب اطرافم هستند آرامش داشته باشم، این واقعاً مهم است. فقط سعی می‌کنم از زندگی‌ام لذت ببرم.»
هالند معتقد است که در این فصل پیشرفت زیادی داشت اما می‌تواند از این هم بهتر شود. او ادامه داد: «من به روشی واقعاً مثبت رشد کرده‌ام و این برای من بسیار مهم است زیرا هنوز واقعاً جوان هستم. ۲۲ ساله هستم و راه درازی در پیش دارم و باید پیشرفت کنم.»
هالند می‌داند که منچستریونایتد انگیزه زیادی دارد و هرکاری انجام خواهد داد تا اجازه ندهد رقیبش به سه‌گانه دست یابد و آمار آنها را خراب کند. او افزود: «اصلا بازی آسانی نخواهد بود، باید بازی خودمان را بکنیم و زیاد فکر نکنیم. باید روی خودمان تمرکز کنیم و آنطور که باید بازی کنیم. بازی ۹۰ دقیقه است و در انتها کسی که عملکرد خوبی دارد پیروز میدان است.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید