ورزش 3/ریکاردو ساپینتو بر خلاف سوپر جام ماموریت قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را به خوبی به پایان نبرد و تیم به سبب شکست در برابر پرسپولیس هر دو جام را از دست داد و این خود بهترین دلیل برای باشگاه استقلال است که به دنبال مربی جدید احتمالا از نوع ایرانی باشد. به خصوص که پیش از ریکاردو ساپینتو تیم با هدایت فرهاد مجیدی بعد از 9 سال قهرمان لیگ برتر شد. آن هم در یک فصل بدون شکست.
صرف نظر از دست دادن دو جام، باشگاه استقلال برای عدم تمدید قرارداد ریکاردو ساپینتو دلایل دیگری هم دارند. یکی اینکه وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون فوتبال و تیم‌های استقلال و پرسپولیس تکلیف کرده که من‌بعد با مربیان و بازیکنان خارجی ریالی قرارداد امضاء کنند و از سویی به نظر می‌رسد باشگاه استقلال از تنش‌های ریکاردو ساپینتو در کنار زمین که منجر به صدور آرای متعدد از سوی کمیته انضباطی شده خسته شده است. در نهایت باید گفت لیست خرید ریکاردو ساپینتو بایگانی می‌شود و شاید هم باشگاه آن را دریافت کرده باشد و به سرمربی جدید تحویل بدهد. به هر صورت این لیست می‌تواند منبع خوبی برای خریدهای بعدی استقلال باشد. چرا که ریکاردو ساپینتو بعد از یک فصل حضور در استقلال به شناخت خوبی از تیم و بازیکنان حریف رسیده بود.
گفته می‌شد ریکاردو ساپینتو قصد داشت، بیشتر خریدهای خود را از تیم‌های داخلی انجام دهد و در صورت نیاز از تیم‌های خارجی بازیکن بخرد. مربی پرتغالی در نهایت با خاطره‌ای تلخ ایران را ترک کرد و باید منتظر ماند و دید که در آینده هدایت چه تیمی را برعهده خواهد گرفت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید