فارس/ رئیس یکی از هیات‌های فوتبال به مطرح شدن بحث درخواست ۵۰۰ میلیونی برای تغییر رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.
 مدتی قبل کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اعتراض باشگاه شهید قندی یزد نسبت به تجدیدنظرخواهی در پرونده سه بر صفر شدن دیدارش با داماش گیلانیان که مربوط به رقابت‌های مرحله گروهی گروه دوم لیگ دسته ۲ بود، رد کرد و به این ترتیب حکم کمیته انضباطی برای این پرونده، تایید شد.
پس از این اتفاق برخی در استان یزد مدعی شدند عوامل تاثیرگذار اجازه ندادند دادخواهی مجدد شهید قندی مثبت شود و حتی این بحث مطرح شد که یکی از مدیران هیات فوتبال این استان که در فدراسیون فوتبال هم دارای جایگاه است، اعلام کرده اگر نمی‌خواهید رای پرونده  باشگاه یزدی به سود داماش صادر شود،  باید ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کنید که مدیریت شهید قندی زیربار چنین درخواستی نرفته است.
امیر فرشاد تفکری درمورد این موضوع اظهار داشت: من اصلا اطلاعی از اینکه چه کسی درخواست این ۵۰۰ میلیون را مطرح کرده تا رای کمیته انضباطی عوض شود ندارم و به همین دلیل گفتم حسن‌زاده(رئیس کمیته انضباطی) و ممبینی(دبیرکل فدراسیون) پیگیر موضوع شوند که چه کسی چنین حرفی زده اما نهایت ماجرا این است شاید یک نفر چیزی شنیده و آن‌ها را به هم وصل کرده که اصلا سندیتی هم ندارد.
وی افزود: برخی افراد عمری در هیات فوتبال بوده‌ و هرکاری دلشان خواست کردند تا فوتبال یزد به اینجا برسد. این افراد را کنار گذاشتم اما آن‌هایی که چنین مطلبی نوشته، خودشان را از بزرگان فوتبال استان می‌دانند. وقتی به هیات آمدم دیدم نمی‌توانم با آن‌ها کار کنم اما در حضور مدیرکل ورزش و جوانان گفتند اگر ما را کنار بگذارید، قدما و قلما بر علیه شما کار می‌کنیم‌. وقتی این حرف را زدند در حضور مدیرکل گفتم به کنار گذاشتن‌تان مصمم شدم و اگر یک درصد می‌خواستم این کار را نکنم، الان صد در صد انگیزه دارم این کار را انجام بدهم.
رئیس هیات فوتبال یزد خاطرنشان کرد: به این افراد گفتم اگر بخواهم تخلفی کنم، هیچ ترسی از امثال شما ندارم. به همین دلیل برکنارتان می‌کنم و اگر مشکلی داشتم، همان کاری که گفتید را انجام بدهید. این افراد به دنبال تسویه حساب شخصی هستند و به همین خاطر حرف‌های بی سر و ته می‌زنند اما ما می خواهیم در این استان کار کنیم. به همین دلیل از حسن‌زاده و ممبینی خواستم بحث را پیگیری کنند تا ۲ روز هم شده در نشریه این افراد را ببندیم تا بدانند واقعیت اینگونه نیست که هر وقت هرچه خواستند بگویند‌.

تفکری عنوان کرد: وقتی در ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ به هیات آمدم، یک ماه تا ۴۰ روز طول کشید تا آن‌ها را کنار بگذاریم. در نوروز ۱۴۰۰ این افراد وارد هیات شده و تمام اسناد مالی را در صندوق عقب یک پژو گذاشته و بردند. نگهبان آن زمان ورزشگاه شهید نصیری این موضوع را به من گفت و وقتی به هیات آمدیم، هیچ چیزی ندیدیم اما با عنایت خدا حدود یک سال بعد که تغییراتی در ساختمان هیات داشتیم، دبیر ما کمدی پیدا کرده بود که چند زونکن در آن قرار داشت‌. وقتی این زونکن‌ها را بررسی کردیم، متوجه شدیم، یک نفر که فقط اسمش در هیات بوده و در یک روزنامه کار می‌کرده است،  فقط به این دلیل که هر هفته از رئیس و دبیر هیات فوتبال وقت تعریف و تمجید می‌کند، از سال ۹۳ ماهیانه ۷۵۰ هزار تومان به حسابش واریز می‌شود. من هم دنبال این چیزها نبودم که پول بدهم و بگویم از من تعریف و تمجید کنید‌. گفتم اگر خوب نیستم، حتما باید علیه من بنویسید تا خودم را اصلاح کنم.
وی ادامه داد: در هیات کم برخورداری مثل یزد چرا باید این مبلغ را که اواخر به یک میلیون تومان رسیده بود، به چنین افرادی بدهیم‌ تا فقط بگویند من خوب هستم. مگر قرار است با نوشتن او چه اتفاقی بیفتد‌؟ این ادعای جدید هم خیلی سنگین است که به شدت آن را پیگیری خواهیم کرد.ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید