تسنیم/ملی‌پوش پیشین والیبال ایران گفت‌: واقعیت این است که تیم ملی والیبال ایران افت کرده و زمان زیادی می‌برد تا به وضعیت گذشته برگردد.
حسین نجاتی در مورد رقابت‌های پیش روی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: کار سختی پیش روی تیم ملی است به ویژه اینکه بازیکنانی مثل عبادی‌پور، غلامی و مجرد نیز در کنار تیم نیستند. شرایط به هیچ عنوان مثل قبل نیست و ایران حتی در آسیا هم کار سختی در پیش دارد.
مربی تیم والیبال گیتی‌پسند ادامه داد: حریفان ایران، تیم‌های یک‌دستی هستند اما با وجود اینکه امین اسماعیل‌نژاد به خوبی جای شهرام محمودی و امیر غفور را پر کرده است اما تاثیر بودن سعید معروف، همچنان محسوس است. به اعتقاد من، تیم ملی در هفته نخست لیگ ملت‌ها فقط می‌تواند چین را شکست دهد. تیم‌هایی مثل ژاپن، لهستان و اسلوونی، سرمایه و پتانسیل بالایی در والیبال دارند.
نجاتی تصریح کرد: واقعیت این است که تیم ملی والیبال ایران، افت کرده است و زمان زیادی می‌برد تا به شرایط گذشته برگردد. خوشبختانه، تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران در آسیا حرف اول را می‌زنند و می‌توان به درخشش آنها در رده بزرگسالان امیدوار بود.
وی گفت: نسل طلایی والیبال ایران، یک گروه استثنایی بودند. ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی و سعید معروف، قدرت خاصی به حملات ایران می‌داد. بازیکنان فعلی تیم ملی هم، خیلی خوب هستند اما ترکیب رویایی تیم ملی در زمان مناسبی در کنار هم بودند و بازی کردند. تعداد بازیکنان شاخصی که در تیم ملی جانشین ستاره‌های نسل طلایی شدند، کم بودند و تنها اسماعیل‌نژاد در این بین به خوبی درخشید.
نجاتی در پایان اظهار داشت:‌ تیم ملی ما همین گروهی است که راهی لیگ ملت‌ها شده و کسی جا نمانده است. به همین خاطر نباید توقع زیادی از تیم ملی داشت.

نخستین مسابقه ایران در هفته نخست لیگ ملت‌ها روز سه‌شنبه 16 خرداد برابر تیم ژاپن برگزار می‌شود. لهستان، چین و اسلوونی دیگر رقبای ایران در هفته اول لیگ ملت‌ها خواهند بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید