ورزش 3/ وحید محمدزاده از بازی‌نکردن در استقلال و پرسپولیس به‌عنوان بزرگ‌ترین حسرت فوتبالی‌اش یاد می‌کند.
وحید محمدزاده که سال خوبی را با آلومینیوم اراک پشت سر گذاشت، درخصوص موضوعات مختلف پس از پایان فصل گفتگویی با همشهری داشته، که در ادامه می‌خوانید.
* فصل گذشته جزو مدافعان برتر لیگ بودی و حتی در تیم منتخب فصل هم قرار گرفتی. حتما از این بابت خوشحالی؟
بله، واقعا خوشحالم. من 2سال خیلی خوب در اراک داشتم و سعی کردم در بحث خواب و استراحت هم بیشتر تمرکز کنم. بخش زیادی از موفقیتم در این فصل مربوط به‌خودم بود و بخش دیگر آن مربوط به هم‌تیمی‌هایم و همچنین کادر فنی آلومینیوم. امسال همه بچه‌ها زحمت کشیدند و نتایج خوبی هم گرفتیم. معمولا برای انتخاب بهترین‌ها، خیلی از برنامه‌ها یا رسانه‌ها دنبال بازیکنان پرسپولیس و استقلال یا نهایتا سراغ بازیکنان سپاهان و تراکتور می‌روند ولی این برای من ارزش داشت که آلومینیوم هم دیده شد.
* از اینکه در استقلال یا پرسپولیس بازی نکردی حسرت نمی‌خوری؟
چرا، حسرت می‌خورم. من از استقلال چندبار پیشنهاد داشتم اما نمی‌دانم چرا دقیقه‌90 همه‌چیز عوض می‌شد. این توانایی را داشتم که در یکی از این دو تیم بازی کنم ولی متأسفانه نشد. فکر می‌کنم مدافعان در تیم‌های دیگر کار سختی دارند و بازی در استقلال و پرسپولیس برای یک مدافع با بازی در تیم‌های دیگر متفاوت است. استقلال و پرسپولیس تیم‌های پرقدرت ایران هستند و معمولا هم تهاجمی بازی می‌کنند و اگر مدافع باهوش باشد، می‌تواند راحت در این دو تیم فوتبال بازی کند. بازی نکردن در یکی از این دو تیم بزرگ‌ترین حسرت فوتبالی من است.

* قبول داری زمانی که در ذوب‌آهن بودی، بهترین زمان بود تا به یکی از این دو تیم بروی؟
سال اولی که به لیگ برتر آمدم به تیم ملی دعوت شدم. فکر می‌کنم در 2فصل نباید قراردادم را با ذوب‌آهن تمدید می‌کردم ولی رفاقت را درنظر گرفتم. در فوتبال ایران متأسفانه به حقم نرسیدم و البته در بخش زیادی از این موضوع خودم را مقصر می‌دانم. اگر به استقلال یا پرسپولیس می‌رفتم، قطعا مسیر فوتبالم عوض می‌شد و می‌توانستم بازی ملی داشته باشم.


* در این فصل فکر می‌کنی کدام مدافعان عملکرد خوبی داشتند؟
در تیم خودمان امیر هوشمند خیلی خوب بود. گولسیانی هم که قبلا با او هم‌تیمی بودم، در این فصل بهترین سال فوتبالی‌اش را پشت سر گذاشت.
*  قبول داری درخشش پورحمیدی نقش مهمی در نتایج تیم شما داشت؟
ما یک تیم بودیم و بچه‌ها در حد توان خودشان خوب بازی کردند. حسین هم عملکرد بسیار خوبی داشت و نشان داد که یکی از بهترین گلرهای ایران است.
 * در آلومینیوم می‌مانی؟
روزهای خوبی را در این تیم تجربه کردم ولی واقعیت این است که هنوز تصمیمی نگرفته‌‌ام.
 * پیشنهادی از تیم‌های دیگر داری؟
سه چهار پیشنهاد دارم ولی عجله‌ای برای تصمیم‌گیری ندارم.
* کیفیت فنی لیگ در این فصل چطور بود؟
در مجموع خوب بود. هر سال رقابت بین تیم‌ها سخت می‌شود و دیدید که 3تیم مدعی بالای 60امتیاز گرفتند. واقعا نتیجه‌گرفتن در لیگ سخت شده و خیلی از تیم‌ها هم اول دنبال نباختن هستند.
* در مورد قهرمانی پرسپولیس چه نظری داری؟
آنها لایق قهرمانی بودند و بعد از باخت به سپاهان همه بازی‌ها را بردند. حتی با اینکه بازیکنان زیادی از پرسپولیس در خطر محرومیت قرار داشتند، آنها فقط یک محروم دادند و این نشان داد که چقدر تمرکز بالایی دارند. وقتی پرسپولیس دربی را برد، من مطمئن شدم که قهرمان می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید