ورزش 3/این مهاجم گلزن که ساعاتی قبل به طور رسمی از باشگاه رئال مادرید جدا شد، اکنون به الاتحاد، قهرمان لیگ عربستان، پیوست.
پس از کریستیانو رونالدو، حالا می‌توان نام کریم بنزما را نیز در لیست بزرگترین خریدهای تاریخ فوتبال آسیا اضافه کرد، چرا که پیوستن مهاجم فرانسوی به الاتحاد رسمی شد.
یکی از بزرگترین انتقالات تاریخ فوتبال آسیا انجام شد. کریم بنزما پس از پایان دادن به 14 فصل حضور در رئال مادرید و کسب عناوین ومختلف، سرانجام راهی عربستان شد تا در سومین تیم باشگاهی دوران حرفه ای خود، لباس الاتحاد را بر تن کند.
پس از حضور رونالدو در النصر و شکسته شدن تابوی حضور ستارگان دنیای فوتبال در آسیا و بخصوص عربستان، حالا هم تیمی سابق کریستیانو نیز قرار است چالش جدیدی را در خاورمیانه آغاز کند و از فصل بعدی، با لباس الاتحاد در مسابقات به میدان برود.
باشگاه عربستانی که از مدت ها پیش به دنبال جذب بنزما بود، پس از ارائه پیشنهادی سنگین و سرسام آور، موفق شد که نظر مساعد این ملی پوش فرانسوی را برای ترک مادرید و آغاز یک چالش جدید به دست بیاورد.
پس از پایان قرارداد کریم بنزما با لوس بلانکوس، او قادر بود که با توجه به بندی در قراردادش، یک فصل دیگر نیز با مادرید ادامه دهد و حتی چند روز پیش و در برنامه ای، اخبار مبنی بر ترک سانتیاگو برنابئو را شایعات اینترنت نامید و هواداران را به ادامه حضور در رئال امیدوار کرد اما سرانجام او چند شب پیش و به صورت رسمی، خبر از جدایی داد.

قرارداد کریم بنزما با الاتحاد تا سال 2026 امضا شده و گفته می شود که این بازیکن برای هر فصل حضور در تیم عربستانی، مبلغ 200 میلیون یورو را دریافت می کند. رقم دیوانه کننده ای که سبب شد ملی پوش فرانسوی قید ادامه حضور در مادرید را بزند
برنده توپ طلا در سال 2023، با لوس بلانکوس در 647 بازی در تمامی رقابت ها 353 گل به ثمر رساند و 165 پاس گل داد و در مجموع 23 عنوان قهرمانی را در طول مدت حضورش در اسپانیا به دست آورد.
دولت عربستان که در تلاش است تا میزبانی رقابت های جام جهانی 2030 را به صورت مشترک دریافت کند، تصمیم گرفته است تا با جذب بزرگترین ستاره های دنیای فوتبال، توجهات را به سمت خود جلب کند و از این بازیکنان به عنوان سفیر خود جهت جلب نظر فیفا استفاده کند.
گفته می شود که بنزما آخرین خرید سعودی ها در راه رسیدن به اهداف و برنامه بلند مدتشان نخواهد بود و ستاره های دیگری چون لیونل مسی، انگولو کانته، داوید دخیا، لوکا مودریچ، آنخل دی ماریا، ایلکای گوندوگان، سرخیو بوسکتس، پی‌یر امریک اوبامیانگ، روبرتو فیرمینو و... در حال مذاکره با تیم های عربستانی هستند تا در صورت توافق، راهی این کشور شوند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید