ورزش 3/مربی تیم ملی والیبال ایران گفت: امیدوارم بازیکنان همانطور که با آن‌ها صحبت شده، دیدار با ژاپن را فراموش کنند چرا که باید به اندازه کافی امتیاز جمع کنیم تا به جمع هشت تیم برویم.
محمود افشار دوست پس از تمرین امروز تیم ملی والیبال اظهار کرد: متاسفانه روز گذشته مسابقه را مقابل ژاپن واگذار کردیم. تیم ایران تلاش زیادی انجام داد اما همه کارشناسان و مردم می‌دانند ژاپن والیبالی دارد که سال‌ها تلاش کرد تا پوست‌اندازی کند و تیم جدیدی بسازد. دقیقا این اتفاق قبلا هم به شکل برعکس رخ داده بود و در آن زمان ایران به راحتی ژاپن را شکست می‌داد.
وی ادامه داد: اکنون ایران این پروسه تغییر را پشت سر می‌گذارد و باید به این تیم فرصت دهیم. مقابل ژاپن، بازیکنان جوانی در زمین داشتیم و باید اجازه دهیم که این آزمون و خطاها انجام شود تا بتوانیم تیم خوبی را برای آینده والیبال ایران آماده کنیم.
مربی تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: در مجموع هر صحبتی که بعد از شکست انجام شود از آن به عنوان توجیه برداشت خواهد شد، اما واقعیت این نیست. کادر فنی آنالیز بسیار خوبی از ژاپن انجام داده بود و به بازیکنان انتقال داد اما وقتی بازی شروع شد، شرایط به خاطر مسایلی مثل جوانی تیم و جو سالن دشوار شد. با این حال آنطور که دلمان می‌خواست و بچه‌ها دوست داشتند، بازی نکردیم.
افشاردوست درباره عدم تمرکز تیم ملی در ست دوم بازی با ژاپن تصریح کرد: در ست دوم سعی کردیم شرایط را تغییر و بازی روان‌تری ارائه دهیم اما مجددا در ست سوم مغلوب، جنگندگی، توپ‌گیری و استفاده از توپ‌های برگشتی ژاپن شدیم. این نقطه ضعف والیبال ماست اما ژاپن آن را به بهترین شکل انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: در نهایت این یکی از دوازده بازی ایران در لیگ ملت‌ها بود. امیدوارم بازیکنان همانطور که با آن‌ها صحبت شده، دیدار با ژاپن را به فراموشی بسپارند. تیم باید به اندازه کافی امتیاز جمع کند تا به جمع هشت تیم برود. کار دشواری است اما اگر اتفاق بیفتد عالی خواهد بود و در نهایت به دنبال این هستیم که جایگاه خود را در رنکینگ تثبیت و بهبود ببخشیم.

افشاردوست در پایان درباره غیبت عطایی در تمرین تیم ملی، گفت: عطایی مقداری کسالت و سرماخوردگی داشت و نتوانست در تمرین امروز حضور پیدا کند. فعلا تحت نظر پزشک است و امیدواریم تا فردا وضعیتشان بهتر شود. البته برنامه تمرینی کاملا مشخص است‌ و امیدوارم برای بازی با لهستان به خوبی آماده شویم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید