ورزش 3/مهاجم پرسپولیس به واسطه شرایط سنی و بدنی‌اش با پیشنهاد تمدید مواجه نشد.
شیخ دیاباته که با استقلال عنوان آقای گلی را کسب کرده بود، در پرسپولیس تنها موفق شد کلکسیون قهرمانی‌اش را پربار کرد و از حیث دقایق بازی و گلزنی به شرایط روزهای آبی‌اش نزدیک نشد.
مهاجم اهل مالی که با اصرار زیاد در نهایت علیرغم مخالفت‌هایی که یحیی گل‌محمدی داشت به عضویت پرسپولیس درآمد تا ضعف خط حمله سرخ‌ها را برطرف کند، در نهایت با مصدومیت‌های سریالی‌ که داشت نتوانست در بزنگاه‌های لیگ در اختیار کادرفنی قرار داشته باشد.
اکنون قرارداد شیخ دیاباته با پرسپولیس به پایان رسیده و او در زمان پایان لیگ با هیچ چراغ سبزی برای ادامه همکاری مواجه نشده است.
او البته توانسته بود با چند گل سه امتیازی و ارزشمند در مسیر قهرمانی سرخ‌ها تاثیرگذاری خود را به نمایش بگذارد اما آنطور که کادرفنی و هواداران این تیم انتظار داشتند حضوری موثر و البته یکنواخت را در این تیم تجربه کند.
گفته می‌شود قرارداد شیخ دیاباته در زمان عقد قرارداد به شکلی بوده که شرایط احتمالی مصدومیت‌های وی نیز در آن در نظر گرفته شده بود و به واسطه این موضوع اکنون از نظر فشار مالی شرایط برای سرخ‌ها سخت نخواهد بود.

شیخ دیاباته را باید با این شرایط سنی و بدنی اولین خروجی قطعی پرسپولیس قلمداد کرد و او در فهرست لیگ بیست و سوم سرخ‌ها نخواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید