ورزش 3/تیم‌های وستهم و فیورنتینا در بازی فینال لیگ کنفرانس اروپا امشب به میزبانی ورزشگاه ادن آرنا شهر پراک به مصاف هم رفتند.

نیمه اول این بازی برخلاف اینکه پیش بینی می‌شد با هیجان زیاد و موقعیت‌های گلزنی قابل توجه دنبال شود، خیلی با شور و شوق زیاد در زمین فوتبال همراه نبود.

طرفداران روی سکو اما نگذاشتند بازی در زمین بدون جنجال پیگیری شود. در دقیقه 33 کریستیانو بیراگی که قصد داشت ضربه کرنر را روی دروازه وستهم ارسال کند با اشیای پرتابی تماشاگران وستهم از ناحیه سر مصدوم شد و با سر باندپیچی شده به بازی ادامه داد.

از اتفاقات جالب توجه نیمه اول همچنین می‌توان به گل دقیقه 45+4 فیورنتینا اشاره کرد. ویولا با ضربه سر لوکا یوویچ از حریف پیشی گرفت اما به دلیل آفساید این گل مردود اعلام شد و تیم‌ها با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

نیمه دوم بازی هر دو تیم تلاش بیشتری برای تغییر روند و همچنین نتیجه انجام دادند که اثرگذار بود و بازی بدین ترتیب با جذابیت بیشتری دنبال شد.

ارسال بلند توپ به محوطه فیورنتینا در دقیقه 59 باعث شد پس از کنترل جارود بوون توپ به دست بیراگی برخورد کرده و داور با بررسی VAR این صحنه را خطای پنالتی اعلام کند.

سعد بن رحمه در دقیقه 62 پشت این ضربه حساس ایستاد و توپ را برخلاف شیرجه پیترو تراچیانو به گوشه سمت راست دروازه فیورنتینا چسباند تا نماینده انگلیس با یک گل پیش بیفتد.

خوشحالی شاگردان دیوید مویس چندان طولانی نبود و تنها 5 دقیقه پس از این گل، فیورنتینا به گل تساوی رسید. پس از شروع مجدد بازی روی پرتاب اوت دستی بیراگی، توپ از لوکا رانیری به سوفیان آمرابات رسید.

ارسال بلند او به محوطه جریمه با ضربه سر نیکولاس گونزالز مقابل جاکومو بناونتورا قرار گرفتو او با پای چپ توپ را کنترل کرد و در حالیکه دو مدافع سعی داشتند توپش را دور کنند با ضربه پای راست توپ را به گوشه پایین دروازه وستهم فرستاد و بازی را به تساوی کشاند.

بازی پس از گل تساوی بیشتر با برخورد بازیکنان دنبال شد و موقعیت خطرناکی برای گلزنی به چشم نخورد تا اینکه شوت سنگین آمرابات در دقیقه 89 دروازه وستهم را تهدید کرد اما آلفونس آرئولا موفق شد با یک شیرجه کوتاه این ضربه را در آغوش بگیرد.

سرنوشت بازی دقیقه 90 عوض شد. وستهم در شرایطی به گل پیروزی رسید که تیم برتر میدان نبود و فیورنتینا بیشتر کنترل توپ را در دست داشت. یک پاس پشت مدافعان تمام معادلات را بهم ریخت.

درحالیکه پیش بینی می‌شد بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود، لوکاس پاکتا در میانه میدان فرار بوون بین مدافعان را به موقع دید و با پاس رو به جلو او را در موقعیت گلزنی قرار داد. این مهاجم پس از چند قدم به سمت محوطه در موقعیت تک به تک ضربه پای چپش را به سمت دروازه روانه کرد که پس از برخورد با تراچیانو برخلاف شیرجه‌اش وارد دروازه شد.

در 5 دقیقه وقت اضافه‎ای که از سوی داور اعلام شده بود هم پاسکاری‌های مداوم فیورنتینا در لاک دفاعی وستهم به گل ختم نشد تا در نهایت این شاگردان دیوید مویس باشند که با جام به انگلیس برمی‌گردند.

ترکیب دو تیم:

 فیورنتینا: تراچیو، دودو، میلینکوویچ، رانیری، بیراگی، آمرابط، ماندراگورا، بوناونتورا، گونزالس، یوویچ، کوامه

وستهم: آرئولا، زوما، کوفال، آگرد، امرسون، سوچک، رایس، بن‌رحمه، پاکتا، بوون، آنتونیو

پوشش زنده خبری:

دقیقه ۹۰: گلللللللل... وستهم ۲-۱ فیورنتینا... پاس عمقی عالی از لوکاس پاکتا، جرارد بوون را روانه دروازه حریف کرد و این مهاجم در موقعیت تک به تک، با یک ضربه حساب شده کار را تمام کرد.

دقیقه ۶۷: گللللل تساوی برای فیورنتینا... روی پای نیکلاس گونزالس بود که بوناونتورا صاحب موقعیت شد و با یک ضربه پای چپ دقیق، توپ را به گوشه دروازه وستهم فرستاد.

دقیقه ۶۱: گلللللل... وستهم پیش می‌افتد... بن‌رحمه با فریب دادن دروازه‌بان فیورنتینا، ضربه پنالتی‌اش را تبدیل به گل می‌کند... وستهم ۱-۰ فیورنتینا

دقیقه ۵۹: پنالتی برای وستهم!... برخورد توپ به دست بیراگی باعث شد داور بعد از کمک گرفتن از VAR، نقطه پنالتی را نشان بدهد.

دقیقه ۵۷: اولین موقعیت نیمه دوم... اما ضربه کوامه دقیقا به جایی رفت که آرئولا حضور داشت.

دقیقه 4+45: گل برای فیورنتینا اما آفساید....لوکا یوویچ با ضربه سر دروازه وستهم را باز کرد اما داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت

دقیقه 33: بیراگی، کاپیتان فیورنتینا، که برای زدن کرنر رفته بود، با اشیایی که هواداران وستهم پرتاب کردند، مضروب شد و به دلیل خونریزی، کادر پزشکی فیورنتینا سر او را بانداژ کرد.

دقیقه 13: پرتاب اوت بلند کوفال را بوناونتورا برگشت می‌دهد، ولی توپ پشت محوطه جریمه به دکلان رایس می‌رسد، هرچند ضربه او از کنار دروازه وستهم به بیرون می‌رود.

دقیقه ۱۱: برخورد دودو با بن‌رحمه، باعث خونریزی بینی مدافع کناری فیورنتینا شد و کادر پزشکی ویولا برای درمان او وارد زمین شدند.

دقیقه ۲: اولین موقعیت بازی برای وستهم، اما تراچیانو با یک شیرجه خوب، ضربه میکل آنتونیو را مهار کرد.

سفیان امرابط یکی از امیدهای اصلی فیورنتینا برای پیروزی در این دیدار است؛ ستاره مراکشی که مورد توجه منچستریونایتد قرار دارد.

دیوید مویس، سرمربی وستهم، که در یکی دو فصل اخیر نتایج نسبتا خوبی با این تیم گرفت، می‌تواند با فتح لیگ کنفرانس نام خود را در این باشگاه جاودانه کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید