ورزش 3/ همه بازیکنان تیم امید ایران مشکل خدمت سربازی دارند و با دریافت تاییدیه از سازمان نظام‌وظیفه به عراق سفر می‌کنند.
یکی از مشکلاتی که همیشه تیم‌های فوتبال پایه ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکل خروجی و مربوط به خدمت سربازی آنهاست. اکثر بازیکنان زیر 23 سال فوتبال ایران رفتن به خدمت سربازی را به تعویق می‌اندازند و از امتیاز حضور در لیگ برتر و تیم ملی یا دانشجو بودن استفاده می‌کنند.
چنین مشکلی حالا برای تیم فوتبال امید ایران هم وجود دارد و جالب است که بدانید همه نفرات دعوت شده به اردو برای سفر به عراق و حضور در تورنمنت غرب آسیا مشکل خروجی بابت خدمت سربازی دارند.
از جمع 23 بازیکنی که در فهرست نهایی تیم امید برای حضور در تورنمنت عراق قرار گرفته، ‌هیچ‌کدام خدمت سربازی نرفته‌اند. در این بین 21 بازیکن تیم امید دانشجو هستند، اما دو بازیکن مشمول به خدمت هستند و باید با توجه به قوانین فوتبالی سربازی خود را به تعویق بیندازند.
از این رو 23 بازیکن حاضر در اردوی تیم امید برای خروج از کشور مشکلاتی داشتند که با هماهنگی ایجاد شده میان فدراسیون فوتبال و سازمان نظام وظیفه مجوزهای لازم برای خروج آنها به دست آمد و همه نفرات برای حضور در تورنمنت به راحتی از کشور خارج می‌شوند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید