ورزش 3/ رسانه‌های انگلیسی می‌گویند با وجود ادعای خریدار قطری منچستریونایتد مبنی بر مستقل‌بودن از دولت قطر، او با واسطه ناصر الخلیفی، رئیس پاری‌سن‌ژرمن، تحت نظارت حکومت قطر قرار دارد.
نشریه انگلیسی اتلتیک در گزارشی مدعی شد ناصر الخلیفی، رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن که همزمان ریاست صندوق ثروت حاکمیتی قطر را برعهده دارد، در مذاکرات شیخ جاسم، یکی از خریداران منچستریونایتد، با مالکان این باشگاه انگلیسی، نقش مهمی داشته است.
اتلتیک در گزارش خود حتی مدعی است خانواده گلیزر، مالکان آمریکایی باشگاه منچستریونایتد، برای اطلاع از کم و کیف پیشنهاد شیخ جاسم با ناصر الخلیفی تماس گرفته و با او مستقیماً وارد مذاکره شده‌اند. این سایت انگلیسی می‌گوید گلیزرها از الخلیفی خواسته‌اند شیخ جاسم که از اعضای خانواده سلطنتی قطر است را متقاعد کنند که قیمت بیشتری برای خرید باشگاه پیشنهاد بدهد.


انتشار این گزارش و دخالت الخلیفی در مراحل خرید منچستریونایتد به نگرانی بین دیگر باشگاه‌های انگلیسی دامن زده است. آن‌ها نگران‌اند که منچستریونایتد مثل نیوکسل تحت مالکیت یک حکومت دربیاید. گفته می‌شود اتلتیک با این گزارش باعث می‌شود تحقیقاتی از طرف دولت انگلیس درباره این ادعا آغاز شود.
شیخ جاسم برای خرید منچستریونایتد از مالکان آمریکایی‌اش با یک ثروتمند انگلیسی به نام سِر جیم راتکلیف در رقابت است. گفته می‌شود در حال حاضر راتکلیف شانس بیشتری برای جلب رضایت گلیزرها دارد؛ اما در روزهای گذشته شیخ جاسم آخرین و پنجمین پیشنهاد خود را ارائه داده و قطری‌ها امیدوارند با بالا بردن مبلغ پیشنهادشان، موفق به خرید باشگاه منچستریونایتد شوند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید