فارس/سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی کشورمان در خصوص دلایل نتایج ضعیف و عدم کسب سهمیه توسط پاراتیراندازان توضیحاتی را بیان کرد.
حسین امیری در خصوص مسابقات جهانی کره جنوبی و حضور پاراتیراندازان کشورمان در این مسابقات اظهار داشت: ما قبل از سال جدید 4 تیرانداز در اردوی تیم ملی داشتیم که اگر سارا جوانمردی حضور پیدا می‌کرد تعداد ورزشکاران 5 نفر می‌شد که به هر حال جوانمردی به دلیل مسائل شخصی که داشت تا اطلاع ثانوی در تیم ملی حضور نخواهد داشت. بعد از شروع سال جدید نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور هم به اردوی تیم ملی اضافه شدند تا تعداد ورزشکاران به 8 نفر برسد. اردوهای تیم ملی را هم با 8 نفر ادامه دادیم تا به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شدیم اما مشکلاتی هم در این میان داشتیم آن هم نبودن میرشفیعی در این مسابقات بود. باتوجه به اینکه میرشفیعی زمستان سال گذشته عمل قلب باز کرده بود پزشک به او اجازه پرواز بیش از 3 ساعت را نداد و همین موضوع باعث شد او نتواند در این مسابقات در کنار ما باشد.
* نبودن میرشفیعی در این مسابقات خیلی به ضرر تیم ملی شد
وی در ادامه گفت: نبودن میرشفیعی در این مسابقات خیلی به ضرر تیم ملی شد چرا که میر شفیعی هم در 10 متر و هم در 50 متر آقایان شانس مدال ما بود، از همه مهمتر میکس 10 متر بود که 99 درصد طلای آن برای تیم ملی ما بود از دستمان رفت. در ادامه هم مسابقات تیمی 50 متر را هم از دست دادیم چرا که باید 3 نفر می‌بودیم که 2 نفر بودیم و نمی‌توانستیم در این ماده هم شرکت کنیم. به هر ترتیبی که بود ما در این رقابت ها با هفت نفر شرکت کردیم و نسرین شاهی در 10 متر بانوان مدال طلا کسب کرد.
سرمربی تیم ملی در خصوص عملکرد سایر تیراندازان هم عنوان کرد: فائزه احمدی هم که برای اولین بار در رقابت‌های بین المللی شرکت می‌کرد عملکرد خوبی داشت و توانست به فینال برسد و در آن جا چهارم شود. در ماده SH2 (تیراندازانی که یک دست ندارند و یا معلول هستند) هم در 10 متر نماینده نداشتیم، اما در بخش میکس که خدابخشی و امینی شرکت کردند موفق شدند مدال نقره این ماده را از آن خود کنند. هرچند سطح مسابقات در این دوره بسیار بالا بود و همه قهرمانان آمده بودند و در همین دوره رکورد شکنی‌های متعددی رخ داد که سطح بالای این رقابت‌ها را نشان می‌داد. رقیه شجاعی هم در تفنگ 10 متر و سه وضعیت 50 متر بانوان عملکرد خوبی در مقدماتی داشت اما در فینال‌ها هشتم شد.
* سطح مسابقات امسال قابل مقایسه با سال گذشته نبود

میری با اشاره به بالا بودن سطح مسابقات و اهمیت آن نسبت به سال قبل گفت: مسابقات در بالاترین سطح خود در این دوره برگزار شد اما چیزی که برای من جالب بود مقایسه مسابقات نتایج تیم ملی در مسابقات سال گذشته کره جنوبی بود. شما نگاه کنید سال گذشته ساره جوانمردی قهرمان بلامنازع جهان و میرشفیعی در ترکیب تیم ملی بودند اما در این دوره هیچ کدام از این  نفرات را نداشتیم.
* منتقدان اول از نظر فنی همه مسابقه امسال را با سال گذشته مقایسه کنند و بعد تیم ملی را قضاوت کنند
وی افزود: موضوعی هم هست که جالب است و بگویم تا کسانی که نمی‌دانند بدانند و بعد قضاوت کنند. سال گذشته در مسابقات کره جنوبی در ماده SH2 که صاحب مدال طلا شده بودیم تعداد ورزشکاران به قدری کم بوده که با قرار دادن تیراندازان کره ای در خط مسابقات را پر شرکت کننده جلوه دادند، اما امسال همه نفرات برتر در این مسابقات به دلیل ورودی داشتن برای پارالمپیک پاریس حضور داشتند و چندین رکورد شکنی هم رخ داد.
* در سال جدید با چالش‌هایی روبه‌رو بودیم اما مطمئنم تیراندازان در هانگژو می‌درخشند
سرمربی تیم ملی در خصوص آینده تیم ملی و تیراندازان کشورمان برای بازی‌های پاراآسیایی تصریح کرد: من اهل شعار دادن نیستم اما مطمئن هستم که تیراندازان تیم ملی در بازی‌های پاراآسیایی درخشش خوبی را خواهند داشت. ما بعد از سال جدید مشکلاتی را هم داشتیم. از اضافه شدن ورزشکاران جدید تا تغییر رئیس انجمن پاراتیراندازی و جدا بودن مربی تیم ملی مردان و زنان که تمرینات را تحت الشعاع قرارداد و بعد از آن فدراسیون اعلام کرد که سرمربی تیم ملی یک نفر باشد و همه زیر نظر یک سرمربی کار کنند. همه عوامل دست به دست هم داد تا شرایط کمی برای تیم ملی تغییر کند. 4 تیرانداز جدیدی که به تیم ملی اضافه شدند خام بودند و من به عنوان سرمربی زمان کافی نداشتم تا بتوانم کارهای ساختاری روی آن ها انجام دهم چراکه باید سریع وارد فاز تمرینی مسابقات می‌شدیم تا راهی کره جنوبی شویم.
امیری ادامه داد: من بعد از مسابقات کره جنوبی برنامه ساختاری این تیراندازان را هم نوشته ام تا با شروع اردوهای جدید با نفرات جدید کار را شروع کنیم و خودمان را برای مسابقات پاراآسیایی هانگژو آماده کنیم. دلم روشن است که تیراندازان کشورمان در این مسابقات خوش خواهند درخشید و مدال‌های خوش رنگی را هم برای ایران به دست خواهند آورد.
*میرشفیعی قطعا در هانگژو حضور خواهد داشت
وی در خصوص حضور محمدرضا میرشفیعی در بازی‌های پاراآسیایی گفت: میرشفیعی قطعا به همراه تیم ملی راهی مسابقات پاراآسیایی هانگژو خواهد شد. زمانی هم که ما در کره بودیم به او برنامه داده بودم و او تمرینات خود را در تهران ادامه می‌داد. پزشک او آن زمان اعلام کرد که حدود 2 ماه دیگر شرایط میرشفیعی عادی خواهد شد که با احتساب آن زمان اکنون 50 روز گذشته و است و چیزی نمانده که به طور کامل بهبود پیدا کند.
* دلم می‌خواهد هر 8 تیرانداز را هم به هانگژو ببرم
سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی در پایان در خصوص اعزام تیراندازان به هانگژو هم خاطر نشان کرد: تیم ملی پاراتیراندازی کشورمان در حال حاضر 8 تیرانداز را در اختیار دارد اما نمی‌دانم که از این تعداد تیرانداز چند نفر را به این مسابقات اعزام خواهند کرد. ما 8 تیرانداز آماده داریم و همه چیز منوط به تصمیم فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک است. من از خدایم است که هر 8 تیرانداز را در این مسابقات در اختیار داشته باشم چرا که می دانم هر 8 تیرانداز هم در این مسابقات شانس بالای مدال دارند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید