ورزش 3/ فدریکو دی‌مارکو، مدافع اینتر، در مورد فینال امشب لیگ قهرمانان و راز شکست دادن سیتی حرف زد.
 شاید هیچکس به اندازه فدریکو دی مارکو از رسیدن اینتر به فینال لیگ قهرمانان خوشحال نبود. دی مارکو محصول آکادمی فوتبال اینتر است و از سال 2018 به تیم اول باشگاه رسید. او که به عنوان بازیکن قرضی سابقه بازی برای ورونا و پارما را دارد، در فصل جاری یکی از بازیکنان تعیین کننده اینتر بوده است.
 مدافع چپ 25 ساله نراتزوری قبل از بازی نیمه نهایی برابر میلان گفته بود: «سال 2003 روی سکوها شاهد شکست اینتر از میلان در نیمه نهایی بودم و بسیار گریه کردم. خاطره خوبی نبود ولی حالا خوشحالم که به عنوان بازیکن فرصت انتقام‌گیری از میلان را دارم.»
دی مارکو پس ازصعود اینتر به فینال با گرفتن بلندگو و فریاد هر کسی نپرد، میلانی است، خشم هواداران روسونری را نیز باعث شد.
او در آستانه بازی فینال برابر سیتی به خبرنگاران گفت: «13 سال است که فیلم بازی فینال 2010 و قهرمانی اینتر (با شکست بایرن)را تماشا می کنم و زمان آن رسیده تا یک خاطره خوب دیگر برای هواداران بسازیم. این فینال برای ما رویاست ولی سیتی محکوم به قهرمانی است و روی آن وسواس دارند.»
دی مارکو ادامه داد: «رمز پیروزی این است که مثل اینتر واقعی بازی کنیم. باید از غرورمان مایه بگذاریم و با قلبمان بازی کنیم. آنقدر باید بدویم و تلاش کنیم تا خون بالا بیاوریم. این تنها راه شکست سیتی و رسیدن به عنوان قهرمانی است. چه کسی تصور می کرد ما از گروه بارسا و بایرن بالا بیاییم؟ ما نه تنها صعود کردیم که حالا به فینال هم رسیده ایم. شایسته رسیدن به این مرحله بودیم و دیگر چیزی تا قهرمانی نمانده است.»

لازم به ذکر است که در لیگ قهرمانان دی مارکو با پنج پاس گل پس از وینیسیوس و کوین دی‌بروینه (6 پاس گل) بیشترین پاس گل را داده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید