ورزش 3/جوکوویچ سرانجام با حروف طلایی خود را در تاریخ ثبت خواهد کرد.
 نواک جوکوویچ تنیسور باتجربه صربستانی با پیروز برابر کارلوس آلکاراس اسپانیایی توانست به فینال گرنداسلم رولان گاروس 2023 برسد؛ جامی که در صورت فتح آن توسط این تنیسور او را در تاریخ این ورزش برای همیشه رکورددار خواهد کرد.
فینال رولان گاروس مسابقه‌ای خواهد بود که نواک جوکوویچ می‌تواند رکوردی ابدی را به نام خود ثبت کند. کسپر رود نروژ‌ی هم سعی می‌کند او را از این کار باز دارد.
مسابقه نیمه نهایی نواک جوکوویچ با کارلوس آلکاراس، صادقانه بگوییم، انتظارات را برآورده نکرد. دو ست اول خوب بود اما در ابتدای مرحله سوم، تنیسور اسپانیایی دچار مشکل شد. آلکاراس واقعا نمی‌توانست حرکت کند و از زمان شروع مشکلات جسمانی خوب ظاهر نشد. او پس از بازی اعتراف کرد که عصبی است اما علت دقیق تشنج را ذکر نکرد
نواک جوکوویچ به سی و چهارمین فینال گرند‌اسلم خود رسیده است و برای کسب عنوان بیست و سومی که او را بالاتر از رافائل نادال اسپانیایی قرار می‌دهد و تنها رهبر این شاخص خواهد بود، مبارزه می‌کند. این صربستانی در حال حاضر دارای چندین رکورد برجسته است، از جمله تعداد هفته‌های حضور در صدر رنکینگ جهانی (387) و تعداد قهرمانی‌های مسترز (38)، و به سادگی کسی نیست که در آینده قابل پیش‌بینی او را در این شاخص‌ها شکست دهد، حتی ممکن است که آن رکوردها برای همیشه باقی بمانند و فتح 23 (یا بیشتر) گرنداسلم بسیار، بسیار دشوار خواهد بود. نادال مصدوم است و چشم انداز او نامشخص خواهد بود. تنیسوری از نسل جوان برای رسیدن به چنین شاخص‌هایی باید سال‌ها تسلط داشته باشد.
برای کسپر رود، این اولین فینال مهم فصل است (او قهرمان ATP-250 در استوریل شد، اما این تورنمنت پایین‌ترین رده در تور اصلی است) و تنها دومین عملکرد موفق در رقابت‌های مهم پس از نیمه نهایی مسترز رم است. در عین حال، سال گذشته برای تنیسور نروژی واقعاً شگفت‌انگیز و موفقیت‌آمیز بود. حتی اگر او عناوین مهمی را کسب نکرده باشد، حضور در چهار فینال سطح بالا ارزش زیادی دارد: در مسترز در میامی، همان رولان گاروس، مسابقات آزاد آمریکا و قهرمانی فینال ATP.

جوکوویچ بسیار باتجربه‌تر و قوی‌تر است، او می‌داند که چگونه روی مهمترین مسابقات تمرکز کند و در حال حاضر فینال‌های زیادی را در گرند‌اسلم‌ها و سایر تورنمنت‌های بزرگ بازی کرده است که همه چیزهای کوچک مربوط به آماده‌سازی و انجام آن‌ها را می‌داند. علاوه بر این، امتیاز دیدارهای شخصی نیز به وضوح به نفع نواک است، اگرچه آنها هرگز در مسابقات اصلی بازی نکرده‌اند، جایی که صرب معمولاً در سال‌های اخیر قوی‌ترین عملکرد را داشته است. جوکوویچ دو بار در مسابقات مسترز رم کسپر رود را شکست داد و دو بار در فینال قهرمانی از جمله فینال سال گذشته این کار را انجام داد. کسپر هرگز حتی یک ست هم نگرفت، اگرچه چندین بار به 5:7 و 6:7 رسید. منتظر پیروزی مطمئن نواک در پاریس هستیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید