ورزش 3/یک فصل فوتبالی دیگر امشب به پایان می رسد و مهمترین و حساس ترین دیدار لیگ قهرمانان اروپا با تقابل تکراری نمایندگان انگلیس و ایتالیا در استانبول، تکلیف جام ارزشمند UCL را روشن می کند. کاپی که به دست آوردنش به مانند عبور از هفت خوان رستم، دشوار، پیچیده و پرمخاطره است.
غول آخر 
رئال مادرید، آث میلان، بایرن مونیخ، لیورپول، بارسلونا، یونایتد، یوونتوس، پاریسن ژرمن کهکشانی و چلسی هیچکدام نتوانستند راهی فینال استانبول شوند. نام هایی که هرکدام افتخارات رنگارنگ، هواداران پرشمار و سابقه ای درخشان در این معتبرترین رقابت باشگاهی دنیا دارند اما چه می شود کرد که جدال تعیین کننده قهرمان می بایست بین دو تیم منچسترسیتی و اینترمیلان برگزار شود. 

دو تیمی که از بیشترین شایستگی و البته خوش شانسی درین فصل برخوردار بودند تا اینکه رودرروی یکدیگر قرار بگیرند و هر کدام بتواند بر دیگری غلبه کند توانسته با عبور از سد غول آخر، فاتح UCL 2022-23 شود.
غول چراغ جادو 
خودتان را مالک یک تیم بزرگ و ثروتمند تجسم کنید. برای فتح لیگ قهرمانان اروپا، سکان هدایت را به چه کسی می سپارید؟ با قطعیت می توان گفت نیازی به نظرسنجی و برآورد احتمالات نیست که نیمی از افراد انتخاب اولشان پپ گواردیولاست و بی شک نیم دیگر هم در اولویت دوم یا سوم به داشتن او فکر می کنند.

فیلسوف و نابغه ی دنیای فوتبال، یک غول چراغ جادوی واقعیست. او این قابلیت را دارد که مثل جاروبرقی هر جامی را که سر راه می بیند هورت بکشد. سرمربی موفقی که اگر اقبالش ازین هم بلندتر بود شاید تعداد قهرمانی های قاره ای اش امشب باید دو رقمی می شد!
بچه غول
ارلینگ هالند، ارلینگ هالند، ارلینگ هالند... توپ که از خط دروازه رقبا عبور کند، شنیدن نامش از بلندگوهای ورزشگاه بسیار محتمل است. بچه غول که هرچه رکورد گلزنی وجود داشته را یا شکسته است و یا باتوجه به سن ۲۳ سال به زودی بنام خود ثبت خواهد کرد در فینال این فرصت را دارد تا بر آمار خارق العاده اش بیافزاید تا بدین ترتیب آبی های منچستر برای اولین بار، پادشاه فوتبال اروپا شوند.

غول کُش
کیست که نداند فوتبال ایتالیا متخصص ایجاد شگفتی های بزرگ و غیرقابل پیش بینیست؟ چه وقتی همه ی نگاه ها به عنوان مدعی روی آنهاست ولی با عملکردی ضعیف، تراژدی می سازد و چه وقتی هیچ کس شانسی در مقابل رقبا برایشان متصور نبوده و توانسته اند همه را حیرت زده کنند.


حکایت اینتر سیمونه اینتزاگی هم همین است. نراتزوری از گروهی که بارسا و بایرن در آن بودند جان سالم به در برد، سپس دو رقیب پرتغالی را از پیش روی برداشت و با برتری مقابل همشهری بلیت استانبول را بدست آورد تا پیش بینی قهرمان فصل را سخت تر از همیشه کند. آیا من سیتی و گواردیولا قربانی این ایتالیایی سرحال و بی رحم خواهند شد؟


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید