ورزش 3/چهار روز پیش یوونتوس به هر دو غول اسپانیایی اطلاع داد که از این پس دیگر در پروژه سوپرلیگ اروپا با آن‌ها نیست و به این ترتیب، حالا فقط رئال مادرید و بارسلونا به این پروژه شکست خورده که قرار بود رقیب لیگ قهرمانان شود، متعهد مانده‌اند.

این یک گام دیگر از یووه در مسیری است که در شش ماه گذشته در پیش گرفته، یعنی از زمانی که پرونده تحقیقات موسوم به پریسما به جریان افتاد و پای یووه بابت زیاد نشان دادن مبلغ خرید و فروش‌هایش به دادگاه باز شد.
به دنبال رو شدن پرونده پریسما، آندره‌آ آنیلی و کل تیم مدیریتی یووه استعفا کردند و جان الکان مسئولیت‌های بیشتری را در هدایت باشگاه برعهده گرفت. یکی از کارهایی که الکان کرده، بازسازی پل‌هایی است که آنیلی در رابطه با یوفا خراب کرد.

امروز در حاشیه اجلاس اتحادیه باشگاه های اروپایی به ریاست ناصر الخلیفی در استانبول، از وی در مورد کناره‌گیری یوونتوس سوال شد و او پاسخ داد: «این یک تصمیم درست از نظر من است. سوپرلیگ پروژه ای شکست خورده است که آینده ای ندارد و دلیلی نمی بینم یوونتوس و هیچ باشگاهی برای آن هزینه بپردازد. از یوونتوس در اتحادیه باشگاه های اروپایی استقبال می کنیم و درهای اتحادیه به روی دو باشگاه دیگر نیز باز است.»

الخلیفی ادامه داد: «شنیده‌ام بارسلونا نیز قصد کناره‌گیری دارد که بهترین تصمیم خواهد بود. فلورنتینو پرز و خوان لاپورتا مدیرانی باهوش هستند ولی بهترین و باهوش‌ترین‌ها نیز اشتباه می کنند. من توصیه ای برایشان ندارم چون قطعا بهتر از هر کسی می دانند چه کاری باید انجام دهند. ما منتظر رئال و بارسا در اتحادیه هستیم.»
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید