تسنیم/ قهرمان تورنمنت قرقیزستان تاکید کرد که برای عدم رویارویی با محمدرضا گرایی به دنبال تغییر وزن نیست و هدفش رسیدن به مدال طلای وزن ۶۷ کیلوگرم المپیک است.
سیددانیال سهرابی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، اولین اردوی زندگی‎اش را پدرش دانست و گفت: من اصالتا لر خرم آباد اما ساکن اندیمشک هستم. از 10 سالگی کشتی را شروع کردم. پدرم خودش گوش شکسته بود، می‌خواهم به آن چیزی که پدرم در کشتی نرسید، برسم.
قهرمان امیدهای جهان در سال 2022 در مورد نوسانی که در کشتی‌هایش دیده می‌شود، تصریح کرد: من 15 روز پیش از جام تختی، مریض شدم، بیماری‌ام طوری بود که اصلا نتوانستم تمرین کنم اما چون می‌دانستم این انتخابی تیم ملی است، چاره‌ای غیر از شرکت در آن نبود. من آنجا خود واقعی‌ام نبودم، نه اینکه به خاطر باختم به سعید اسماعیلی این را بگویم، او کشتی‌گیر خوبی است، ما با هم رفیقیم اما کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند که کشتی خودم را نگرفتم.
این کشتی‌گیر خوزستانی که می‌گوید قصد دارد تا 35 سالگی کشتی بگیرد، با انتقاد از بی‌توجهی هیئت کشتی خوزستان نسبت به قهرمانان این استان، خاطرنشان کرد: در این سال‌ها تمام مخارجم برعهده پدرم بوده، ما از هیئت کشتی چیزی ندیدم. این حرف کل بچه‌های خوزستان است. هیئت اصلا سراغی از ما نمی‌گیرد. امین میرزازاده که نایب‌قهرمان جهان است یا پویا دادمرز و مهدی محسن‌نژاد که ملی‌پوشان کشتی فرنگی هستند، هیچ‌گونه رسیدگی‌ به آنها نمی‌شود. در حالی که حمایت از آنها باعث دلگرمی جوانان می‎شود.
سهرابی وضعیت سالن‌شان در اندیمشک را مناسب دانست و گفت: قبلا یک باشگاهی داشتیم که خوب نبود اما حالا در باشگاهی هستیم که تشک‌های خوبی دارد. مربیان ما معمولا از جیب خودشان هزینه می‌کنند و خیلی از آنها اصلا از بچه‌ها شهریه هم نمی‌گیرند که کمک حال‌شان باشند.
وی در مورد اینکه آیا به خاطر حضور قهرمان بزرگی چون محمدرضا گرایی در وزنش، قصد تغییر وزن دارد؟، تاکید کرد: گرایی آدم بزرگی است که قهرمان المپیک و جهان شده و این باعث می‌شود من روحیه‌ام و تمریناتم دوچندان شود تا مثل گرایی باشم. من اصلا فکر انتخابی تیم ملی نیستم، هر چه کادر فنی صلاح بدانند را انجام می‌دهم اما فعلا در این وزن هستم و هدف اصلی‌ام کسب مدال طلای المپیک در 67 کیلوست.

این کشتی‌گیر 19 ساله در خاتمه الگویش را یک آزادکار دانست و گفت: حسن یزدانی هم در مرام و معرفت و هم در کشتی شماره یک است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید