ورزش 3/تیم ملی کشتی فرنگی دو روز پیش وارد شهر بلگراد شد و در دو روز اخیر هم تمریناتش را انجام داده و حالا برای شروع مسابقات 4 وزن اول آماده است.
نتایج نه چندان خوب تیم ملی کشتی آزاد حالا بار روانی زیادی را روی دوش تیم کشتی فرنگی گذاشته و حالا همه توقع دارند که این تیم بتواند نتایج فوق‌العاده خوبی بگیرد. تیم ملی کشتی فرنگی از سال 2019 در حال شکل‌گیری است؛ بعد از نتایج ضعیفی که در جهانی 2017 و 2018 کسب شد، تغییر نسلی در این تیم به وجود آمد که حالا رفته رفته این نسل جدید جا افتاده و می‌تواند امسال نتایج درخشانی را کسب کند. 
در جهانی 2021 به یک قدمی قهرمانی رسیدند اما سال گذشته برخی اتفاقات تیم را به حاشیه کشاند و از قهرمانی دور شدند اما امسال شرایط برای قهرمانی فراهم است. حالا دیگر وقتش رسیده که ساروی از سد آلکسانیان بگذرد و امین میرزازاده مچ کایالپ را بخواباند.
این تیم در ترکیب خود سه کشتی‌گیر را دارد که برای اولین بار حضور در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می‌کنند اما دراین بین علیرضا مهمدی در وزن 82 کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم تجربه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دارند. محمدی و مهمدی از کشتی‌گیرانی بودند که در این چند سال اخیر بارها توسط محمد بنا به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند و حتی به قهرمانی آسیا هم اعزام شدند. بنابراین کشتی‌گیران کم‌تجربه محسوب نمی‌شوند. فقط دانیال سهرابی است که از تیم جوانان جدا شد و به تیم بزرگسالان آمد.

در روز نخست مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان کشتی گیران اوزان ۵۵، ۷۷، ۸۲ و ۱۳۰ کیلوگرم به روی تشک می‌روند که علی‌گرایی در وزن 77 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم از شانس‌های مسلم کسب مدال هستند. 


همچنین پویا دادمرز هم دومین حضورش در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می‌کند و اگر همان نمایش سال گذشته خودش را ادامه بدهد، می‌تواند به مدال جهانی هم برسد. علیرضا مهمدی هم در وزن 82 کیلوگرم حضور دارد که به دلیل المپیکی نبودن این وزن کار سختی را ندارد. اکثر کشتی گیران مطرح این وزن برای رسیدن به المپیک تغییر وزن دادند و به همین دلیل یکی از اوزان سبک نسبت به سایر اوزان همین وزن است. 

روز جمعه هم کشتی گیران اوزان ۶۰، ۷۲ و ۹۷ کیلوگرم به روی تشک می‌روند که در این سه وزن هم تیم ملی کشتی فرنگی شانس مدال دارد.
مهدی محسن‌نژاد در وزن 60 کیلوگرم سال گذشته با اشتباه عجیب خود ضربه شد، در حالی‌که با اختلاف امتیاز زیاد از حریفش پیش بود. دانیال سهرابی هم می‌تواند شگفتی‌ساز تیم ملی در این وزن باشد. در وزن 97 کیلوگرم محمد هادی ساروی هم مدال جهانی دارد و هم مدال المپیک و حالا بهترین زمان است تا بتواند آرتورآلکسانیان را شکست بدهد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید