ایسنا/پیشکسوت فوتبال معتقد است «تفکرات امیر قلعه‌نویی با کارلوس کی‌روش و اسکوچیچ فرق می‌کند و باید به تفکراتش احترام گذاشت».
مرتضی محصص در گفت‌وگویی در ارزیابی از عملکرد تیم ملی ایران بعد از انجام دو بازی دوستانه برابر بلغارستان و آنگولا اظهار کرد: در این دو بازی دوستانه هدف اصلی کادر فنی هماهنگی بین بازیکنان جدید تیم ملی و باتجربه بود که این موفقیت حاصل شد. البته همیشه باید با دید تحلیل‌گر به تیم نگاه کرد نه انتقادی و مغرضانه. هر مربی سبک و سیاق خود را دارد که باید به تفکراتش احترام گذاشت و به جای انتقاد از او دنبال راه حل برای موفقیت تیم بود.
وی گفت: آنگولا و بلغارستان درست است که تیم‌های فوق‌العاده‌ای نبودند اما برای محک و ارزیابی بازیکنان جوان آزمایش بدی نبودند. تفکرات امیر قلعه نویی با کارلوس کی‌روش و اسکوچیچ فرق می‌کند و باید به تفکراتش احترام گذاشت تا در نهایت ببینیم تیم ملی برای جام ملت‌ها به چه شکلی آماده خواهد شد.
این پیشکسوت فوتبال خاطرنشان کرد: پیش‌بینی من این است که تا جام ملت‌ها با ارزیابی کادر فنی از عملکرد بازیکنان در این دو بازی دوستانه، تغییرات زیادی را در تیم ملی شاهد خواهیم بود و جوانان دیگری به این تیم اضافه می‌شوند. البته این نوع نگاه تحلیلی تنها در حد پیش‌بینی است و هر نوع تغییری بستگی به نظر کادر فنی دارد.
محصص همچنین در پاسخ به این پرسش که بسیاری اعتقاد دارند بازی با چنین تیم‌هایی سبب افزایش مصدومیت می‌شود تصریح کرد: امکان مصدومیت همیشه و حتی در تمرینات نیز وجود دارد. اگر بخواهیم اینگونه قضاوت کنیم تیم ملی نباید بازی تدارکاتی و دوستانه با هیچ تیمی داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که امکان دارد تیم ملی بعد از انجام بازی‌های دوستانه با بازی‌های رسمی و دشوار جام ملت‌ها غافلگیر شود؟ گفت: ۷۰ درصد بازیکنان ما به عنوان لژیونر در بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنند و این طور نیست که ما با بازی با چنین تیم‌هایی در جام ملت‌ها غافلگیر شویم. اینگونه مباحث تا حدودی مغرضانه است. ما برای ایجاد هماهنگی در حمله و دفاع باید شرایط حضور تیم ملی را در بازی های دوستانه - حتی اگر تیم قدری نباشد - فراهم کنیم. هر تیمی مدل بازی خود را دارد و کادر فنی پس از ارزیابی و محک بازیکنان متوجه می‌شوند که با چه مدل بازی‌ای برابر تیم‌های قویتر ظاهر شوند.

او درباره عملکرد امیر قلعه نویی در چند ماه گذشته افزود: قلعه نویی تجربه حضور در تیم ملی را دارد و به این موضوع واقف است که چگونه در مدت زمان کوتاه هماهنگی لازم را بین کادر فنی و بازیکنان ایجاد و تیم را برای رقابت مهمی چون جام ملت‌ها آماده کند. ضمن این که او از دستیاران خوبی برخودار است
محصص در پایان در پاسخ به این سوال که با اوج‌گیری قدرت برخی تیم‌های آسیایی بهترین دستاورد برای تیم ملی در جام ملت‌ها چه خواهد بود؟ اظهار کرد: همه نگران هستند که در جام ملت‌ها به نتایج خوبی دست پیدا نکنیم و این نقطه ضعف است که تیم خود را جزو برنده‌ها نمی‌بینیم در حالی که به اعتقاد من با کادر قوی که کنار قلعه نویی است و با بازیکنان شاخص تیم ملی این امیدواری وجود دارد که قلعه نویی یک ترکیب خوب را راهی این بازی‌ها کند. تیم ما تیمی نیست که از اسم حریف بترسد و قطعا بازیکنان با آمادگی روحی و روانی بالا شانس زیادی حتی برای قهرمانی در جام ملت‌ها دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید