طرفداری/پاری سن ژرمن با وجود این که عنوان قهرمانی اروپا در کارنامه خود ندارد، قرار است بیشترین درآمد را کسب کند؛ 10 میلیون پوند بیشتر از منچسترسیتی، قهرمان فصل گذشته.
به گزارش تلگراف؛ مطابق پیش‌بینی‌ها پاری سن ژرمن قرار است در لیگ قهرمانان اروپا، در بین تیم‌های شرکت‌کننده بیشترین درآمد را داشته باشد. مطابق تحلیل کریس ودرسپون، تحلیگر و حسابدار مستقل، پاریسی‌ها قرار است 65 میلیون پوند از یوفا دریافت کنند، 6.93 میلیون پوند بیشتر از بایرن مونیخ که در رتبه دوم قرار گرفته است. این مبلغ به بازاریابی یوفا در کشورهای شرکت کننده ارتباط دارد؛ به عبارتی بهتر نهاد برگزارکننده لیگ قهرمانان با کشورهای مختلفی قرارداد حق پخش امضا کرده و قرار است نیمی از مبلغ توافق را با توجه به سوابق تیم‌ها به آن‌ها پرداخت شود. به موجب قرارداد 325 میلیون پوندی با شبکه کانال پلاس و بین اسپورت تا سال 2024، پاری سن ژرمن به دلیل این که هر سال در رقابت‌های اروپایی حاضر می‌شود، در مقایسه با لانس بخش بزرگی از این مبلغ را دریافت می‌کند. در کنار این مبالغ، یوفا به هر تیم 13.52 میلیون پوند بابت حق پخش پرداخت می‌کند.
لانس که در فصل گذشته لیگ فرانسه عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد، با توجه به ضرایب یوفا و این که سابقه‌ای در اروپا ندارد، در رتبه 121 تیم‌های برتر جای گرفته است. به گفته منابع نزدیک، شبکه کانال پلاس با پرداخت 270 میلیون پوند به یوفا از آن‌ها خواسته مهم‌ترین بازی‌های اروپایی را به صورت انحصاری برای تلویزیون فرانسه پخش کند. آن‌ها حاضر هستند برای قرارداد سال 2024 تا 2027 مبلغ بیشتری هم پرداخت کنند. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید