ورزش 3/ژائو پدرو، مهاجم برزیلی برایتون، اولین گل اروپایی تاریخ این باشگاه را به ثمر رساند.
برایتون امشب اولین بازی اروپایی تاریخ خود را مقابل آ ا ک آتن برگزار کرد. این بازی از هفته اول لیگ اروپا در انگلیس برگزار شد و طی آن نام‌های زیادی وارد کتاب تاریخ باشگاه برایتون شدند.
نماینده یونان روی ارسال کرنر احسان حاج‌صفی و ضربه سر جبرئیل سیدیبه خیلی زود از میزبان پیش افتاد، اما روی خطای پنالتی ملی پوش ایرانی آ ا ک آتن تیم حریف در دقیقه 30 صاحب ضربه پنالتی شد. داور این پنالتی را بعد از بازبینی صحنه در VAR اعلام کرد.
ژائو پدرو، مهاجم برزیلی برایتون، که خطای روی خودش انجام شده بود پشت این ضربه ایستاد و با گل کردنش نام خود را به عنوان اولین گلزن اروپایی باشگاه برایتون نامش را وارد کتاب تاریخ مرغابی‌ها کرد.

شاگردان روبرتو دی زربی فصل گذشته دست به کار بزرگی زدند و با قرار گرفتن در رتبه ششم لیگ برتر برای اولین بار در تاریخ تاسیس‌شان سهمیه اروپایی گرفته و به لیگ اروپا صعود کردند.
آنها در اولین حضور اروپایی‌شان با سخت‌ترین گروه ممکن روبرو هستند. شاگردان دی زربی علاوه بر آ ا ک آتن برای صعود باید با دو تیم مارسی و آژاکس هم رقابت کنند. مقایسه تیم‌های گروه‌های دیگر مسابقات با این گروه نشان می‌دهد که نماینده انگلیس برای رقم زدن یک شروع اروپایی موفق کار بسیار سختی در پیش دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید