ورزش 3/ محمد صلاح به رکورد تیری آنری برای گلزنی در رقابت های اروپایی در یک تیم دست یافت.
پنجشنبه شب در جریان اولین مسابقه لیورپول در لیگ اروپا مقابل تیم لاسک اتریش، داروین نونیز، لوئیس دیاز و محمد صلاح در نیمه دوم با گلزنی هایشان، گل دیدنی فلوریان فلکر روی یک ضربه والی برای لاسک را بی اثر کردند تا لیورپول به یک برد مهم در خارج از خانه دست پیدا کند. اما جدای از گلزنی و کسب پیروزی، این بازی برای صلاح یک رکورد هم به همراه داشت. گل دقایق پایانی صلاح به این معنی بود که او به رکورد آنری، اسطوره آرسنال با 42 گل در رقابت های اروپایی رسمی برای یک باشگاه رسیده است.
اینها دستاوردهای فوق العاده هستند اما هر دوی این بازیکنان با رکورد کریستیانو رونالدو فاصله زیادی دارند که توانسته است 105 گل را فقط برای رئال مادرید به ثمر برساند. در جدول کلی گلزنی در اروپا هم کریستیانو رونالدو با 140 گل در صدر قرار دارد. آنری با 50 گل در رده هشتم و صلاح با 44 گل در رده چهاردهم قرار دارد و این فصل در لیگ اروپا این فرصت را دارد تا جایگاه خودش را بهبود ببخشد. بازی بعدی لیورپول در لیگ اروپا 5 اکتبر برابر یونیون سن ژیلوا انجام خواهد شد.
صلاح فصل جدید را برای لیورپول رویایی آغاز کرده است و در شش بازی اخیر تیمش در تمام رقابت ها حداقل یک گل یا پاس گل را ثبت کرده است.

 

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید