ورزش 3/ مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۳ جهان از روز گذشته در بلگراد صربستان آغاز شده است.
 تیم ملی کشتی فرنگی سه روز پیش وارد شهر بلگراد شد و در سه روز اخیر هم تمریناتش را انجام داده و حالا برای شروع مسابقات ۴ وزن اول آماده است.
نتایج نه چندان خوب تیم ملی کشتی آزاد حالا بار روانی زیادی را روی دوش تیم کشتی فرنگی گذاشته و حالا همه توقع دارند که این تیم بتواند نتایج فوق‌العاده خوبی بگیرد. تیم ملی کشتی فرنگی از سال ۲۰۱۹ در حال شکل‌گیری است؛ بعد از نتایج ضعیفی که در جهانی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کسب شد، تغییر نسلی در این تیم به وجود آمد که حالا رفته رفته این نسل جدید جا افتاده و می‌تواند امسال نتایج درخشانی را کسب کند.
در جهانی ۲۰۲۱ به یک قدمی قهرمانی رسیدند اما سال گذشته برخی اتفاقات تیم را به حاشیه کشاند و از قهرمانی دور شدند، اما امسال شرایط برای قهرمانی فراهم است. حالا دیگر وقتش رسیده که ساروی از سد آلکسانیان بگذرد و امین میرزازاده مچ کایالپ را بخواباند.
این تیم در ترکیب خود سه کشتی‌گیر را دارد که برای اولین بار حضور در مسابقات قهرمانی جهان را تجربه می‌کنند، اما در این بین علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم تجربه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دارند. محمدی و مهمدی از کشتی‌گیرانی بودند که در این چند سال اخیر بارها توسط محمد بنا به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدند و حتی به قهرمانی آسیا هم اعزام شدند و بنابراین کشتی‌گیران کم‌تجربه محسوب نمی‌شوند. فقط دانیال سهرابی است که از تیم جوانان جدا شد و به تیم بزرگسالان آمد.
امروز کشتی گیران اوزان ۶۰، ۷۲ و ۹۷ کیلوگرم به روی تشک می‌روند که در این سه وزن تیم ملی کشتی فرنگی شانس مدال دارد. مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم سال گذشته با اشتباه عجیب خود ضربه شد، در حالی‌که با اختلاف امتیاز زیاد از حریفش پیش بود. دانیال سهرابی هم می‌تواند شگفتی‌ساز تیم ملی در این وزن باشد. در وزن ۹۷ کیلوگرم محمد هادی ساروی هم مدال جهانی دارد و هم مدال المپیک و حالا بهترین زمان است تا بتواند آرتور آلکسانیان را شکست بدهد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید