تسنیم/ وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد، یکی از برنامه‌های این وزارتخانه ورزش تربیتی است که آن را در اولویت‌های خود قرار داده‌اند.
 کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در نشست هماهنگی ستاد هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ما ورزش تربیتی است که آن را در اولویت‌های خود قرار داده‌ایم. همه باید دست به دست هم دهیم و از همه ظرفیت‌ها برای پیشبرد امور استفاده کنیم.
وی در ادامه افزود: هفته تربیت بدنی سال‌هاست برگزار می‌شود و کمتر از 15 درصد جامعه ما به ورزش می‌پردازند. رسالت اصلی ما این است که بتوانیم به همگانی‌تر کردن ورزش بپردازیم. تمام ورزش، قهرمانی و حرفه‌ای نیست و باید سلامت مردم را در اولویت قرار دهیم و در این مسیر دغدغه‌ها و مشکلات زیادی داریم.
هاشمی همچنین خاطر نشان کرد: پیشنهادات خوبی در جلسه مطرح شد و باید نظرات برای جمع‌بندی دسته‌بندی شود و یک هیئت‌ رئیسه در ستاد که عضو شورای عالی ورزش هستند، داشته باشیم و پیشنهادات دوستان را جمع‌بندی کنیم و تصمیم‌گیری شود.
وزیر ورزش و جوانان در خاتمه تصریح کرد: ما باید در هفته تربیت‌بدنی یک برنامه ویژه‌ای داشته باشیم که افکار عمومی را به طور ویژه تحت تأثیر قرار دهد. ورزش درون خود ذات تبلیغی دارد، اما سازمان‌یافته نیست. آن نگاهی که مقام معظم رهبری دارند، پیوست‌های تبلیغی است و باید در هفته تربیت‌بدنی این مسئله را مدنظر داشته باشیم. در تمامی استان‌ها باید قهرمانان خود را در سطوح مختلف مشخص کنیم و این قهرمانان باید به دل مدرسه‌ها بروند و با دانش‌آموزان صحبت کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید