ورزش 3/اتفاقات عجیب و غریب در باشگاه استقلال تمامی ندارد، مربی بدنساز استقلال در دو زمان اصلی که می توانست از تخصص خود برای بهبود شرایط بدنی آبی پوشان استفاده کند از این تیم دور بود و در تمرینات حضور نداشت!
در مرحله اول پیش فصل مسابقات بود که این مربی به دلیل مشخص نبودن شرایط قراردادش در ایران حضور نداشت و استقلال بدون مربی بدنساز پیش فصل مسابقات را آغاز کرد و آماده شروع لیگ شد که این اتفاق واضحا برای یک تیم حرفه نقطه ضعف حساب می شود چرا که نقل و انتقالات و بدنسازی ابتدای فصل مسائل مهمی است که در طول فصل موفقیت یک تیم را تضمین می کند.
پس از کش و قوس های فراوان یوسو و آندونی سسما پدر و پسر اسپانیایی به ایران آمدند و کارشان را در کادرفنی استقلال آغاز کردند، آنها در هفته های ابتدایی لیگ کنار نکونام بودند و در این مدت روی تمرینات و شرایط بدنی بازیکنان فعالیت انجام می دادن اما وقفه ای که در لیگ ایجاد شد این مربی اسپانیایی به مرخصی رفت و حالا به دلیل مشکل ویزا کاری نمیتواند به ایران بازگردد و کارش را شروع کند، او در ابتدا با ویزا گردشگری در ایران حضور داشت.
با توجه به مسابقات آسیایی هانگژو این امکان وجود دارد که تا اواخر مهر ماه مسابقه ای نداشته باشد و حضور این مربی بدنساز اسپانیایی در کنار نکونام میتوانست شرایط تعدادی از بازیکنان استقلال که از لحاظ بدنی عقب تر از دیگران بازیکنان بودند دگرگون کند، ضمن اینکه نگه داشتن بدن بازیکنان در شرایط مسابقه بعد از این وقفه طولانی نیاز به علم روز بدنسازی و تمرینات تخصصی دارد که استقلال این را هم از دست داد!
استقلال از 6 شهریور به میدان نرفته است و به دلیل حضور پرتعداد بازیکنان در تیم ملی بزرگسال و تیم ملی امید تمرینات آنها سر و شکل درستی نداشته است و فقط 2 دیدار دوستانه برگزار کرده اند، این شرایط برای یک تیم آماتور هم قابل باور نیست که این چنین به دور از برنامه ریزی و استانداردهای فوتبال آماده شود.
جواد نکونام فعلا واکنشی به عدم حضور دستیارانش در ایران نداشته است، البته حضور مهاجم آرژانتینی هم با مشکلات زیادی رو به رو است که او در این موضوع هم صبوری به خرج داده و فعلا مصاحبه ای انجام نداده است، شاید مثل دفعات قبل سکوت نکونام انفجار ناگهانی به همراه داشته باشد.

مدیریت باشگاه استقلال در وقفه ای که در لیگ انجام شد در زمینه نقل و انتقالاتی و فنی کمکی به تیم نکرده است و پس از گذشت 4 هفته از مسابقات، قرارداد جدیدی با اسپانسر جدید امضا کرده است، آنها نسبت به کادرفنی استقلال و در راس آن جواد نکونام کم لطفی های زیادی داشته اند، قطعا جذب اسپانسر جز اولویت های سرمربی نیست، شرکت نکردن مهاجم آرژانتینی پس از نزدیک به 1 هفته حضور در ایران و عدم حضور کلیدی ترین عضو کادرفنی در تعطیلات لیگ یوسو سسما جای توجیه ندارد.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید