ورزش 3/یک هفته پیش، AFC اعلام کرد که قرارداد تجاری خود را با "Football Marketing Asia" خاتمه می‌دهد که در سال 2018 در مسکو به عنوان سودآورترین معامله در تاریخ AFC اعلام شد. سپس تیم‌هایی از حسابداران و وکلای خارجی از اعتبار و یکپارچگی فرآیند اطمینان حاصل کردند. برای قراردادی که تصور می شود بیش از 3.5 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.
اما آخر هفته گذشته، کمتر از 48 ساعت پس از پایان قرارداد FMA، ای اف سی توافق جدیدی با گروه فوتبال آسیا مستقر در دبی اعلام کرد.
هیچ رقمی از درآمد مورد انتظار یا جزئیات این گروه منتشر نشد و نیکو، یکی از اعضای کمیته اجرایی AFC نیز مایل به اظهار نظر نبود.

ناکامی کنفدراسیون فوتبال آسیا در فاش کردن جزئیات قرارداد جدید، سؤالات مرتبطی را در مورد اینکه چه کسی پشت این گروه جدید است، ایجاد می کند، با این ظن که عربستان پشت این قضیه قرار دارد.
این به وضوح توسط نیویورک تایمز در این هفته در توییتی مطرح شد که به سادگی می‌گفت: «چین تمام شده، زمان عربستان فرا رسیده است».

تا زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به سؤالات مربوط به مالکیت حقوق تجاری خود پاسخ ندهد و در حالی که اتحادیه های عضوی مانند فوتبال استرالیا بی سر و صدا کنار رفته باشند، تردیدهای بیشتری در مورد مسیری که بازی در آسیا تحت رهبری شیخ سلمان بن خلیفه و مدیریت  او در پیش می گیرد وجود خواهد داشت.

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید