ورزش 3/تیم پرسپولیس در حالی به مصاف الدحیل خواهد رفت که آخرین حضور سرخپوشان در دوحه به فینال لیگ قهرمانان 2020 برمی‌گردد که با شکست سرخپوشان همراه شد. همچنین آخرین بازی پرسپولیس در قطر برابر یک تیم قطری نیز به دو دیدار رفت و برگشت با الدحیل در همان سال برمی‌گردد که بار دیگر با شکست پرسپولیس خاتمه یافت.
باوجود این رکورد منفی اما پرسپولیس در سال 2021 موفق شد الریان را رفت و برگشت در هند شکست دهد. جالب اینکه پرسپولیس در فصل 2019 نیز در قطر شکست خورد و این بار به السد باخت. جالب اینکه پرسپولیس حتی در فصل 2018 نیز در دوحه به الدحیل باخت اما بازی مهمتر را از السد برد و به فینال هم صعود کرد.

به عبارتی آخرین برد پرسپولیس برابر الدحیل با پیراهن سفید به سال 2017 برمی‌گردد که این تیم با نام لخویا در لیگ ستارگان حضور داشت و با نتیجه یک بر یک شکست خورد.

با این حال یحیی روز گذشته دوباره پیراهن سفید را برتن بازیکنانش قرار داد تا آنها این تجربه را داشته باشند. البته هنوز مشخص نیست که پرسپولیس در دوحه سفید پوش خواهد یا مشکی اما به هر حال آنها باید ماموریتی را انجام دهند که در یک هشتم نهایی 2017 تجربه موفقی از آن داشتند.

پرسپولیس فصل گذشته با این پیراهن موفق شد تراکتور را در تبریز شکست دهد تا تجربه شیرین خارج از خانه را با پیراهن سفید داشته باشد و حالا باید دید در دوحه چه خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید