ورزش 3/محمد خدابنده‌لو در بازی مقابل مغولستان نقش جدیدی در ترکیب تیم امید ایفا کرد و به خوبی از پس آن برآمد.
او در این دیدار بیشتر نزدیک به مدافعان ایران و در عقب زمین حضور داشت، توپ‌گیری از مدافعان و بازی‌سازی از عقب زمین وظیفه اصلی او در این مسابقه بود.
نقشی که خدابنده‌لو در تیم ملی ایفا کرد به اصطلاح روز فوتبال دنیا Deep Lying Playmaker است، حضور مستمر در بین مدافعین میانی و در جلوی خط دفاعی برای تعیین مدل بازی‌سازی تیمی و مشخص کردن سرعت بازی در عقب زمین از وظایف اصلی این پست است.

بازی‌سازی از عقب زمین، توپ‌گیری از مدافعین خودی، شکستن و رهایی از پرس حریف و خارج کردن توپ از یک سوم دفاعی از طریق بازی‌سازی از عقب زمین، خدابنده‌لو در دیدارهای اخیر ایران تقریبا این نقش را با آزادی عمل بیشتر انجام می‌داد اما در این مسابقه متمرکزتر و با مسئولیت بیشتری به این کار پرداخت.

خدابنده‌لو تعداد دفعاتی که پشت محوطه جریمه مغولستان قرار گرفت کمتر از انگشتان یک دست بود، آن هم شاید روی ضربات کرنر و ایستگاهی، او در صحنه‌هایی که تیم مغولستان سعی بر ضدحمله داشت به خوبی فضاهای خالی خط دفاعی و نقاطی که آسیب‌پذیر بود را پوشش می‌داد.

او در این پست به خوبی ایفای نقش کرد، بازی‌ساز موفقی که چندین مرتبه تیم ملی را در شرایط ضدحلمه قرار داد و مدافعان تیم امید با خیال راحت‌تری در حملات به بازیکنان هجومی کمک می‌کردند و جسارت پا به توپ بیشتری پیدا کرده بودند، نصیری و فلاح چندین مرتبه با حضور در فاز هجومی با وینگ بک‌های چپ و راست ایران کارهای ترکیبی انجام دادند.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید