ورزش 3/ست دوم ایران-قطر در نیمه نهایی مسابقات والیبال هانگژو یکی از مسابقات دیدنی بود که هیجان بالایی داشت و نمایش فوق العاده تیم ملی را به همراه داشت.
در حالی که بازیکنان قطر ست اول را 25-20 به ایران واگذار کرده بودند، در ست دوم عملکرد متفاوتی داشتند و با نتیجه 18-14 از ملی پوشان ایران پیش افتادند، اما در ادامه عملکرد ملی پوشان ایران قطری ها را زمین گیر کرد.
شروع امتیاز گیری ایران از امتیاز 14 با سرویس دیدنی والی زاده آغاز شد. در ادامه او بازهم پشت سرویس قرار گرفت و نظم تیمی قطر را از بین برد و با سرویس بعدی امتیاز 16-17 را برای ایران به دست آورد، امتیاز اول با دفع ناقص لیبرو قطر که تبدیل به امتیاز شد و امتیاز بعدی پس از دفع سرویس والی زاده و عبور پای بازیکن قطر از خط ، امتیاز 18 هم با دفاع فوق العاده موسوی همراه شد تا ایران 4 امتیاز اختلاف را جبران کند.
در ادامه دو تیم به امتیاز 20-20 رسیدند، سرویس های قدرتی که والی زاده و اسفندیار می زدند دریافت را برای قطری ها دشوار کرده بود و دریافت اول به سختی انجام می شد تا دفاع ایران پرتعداد و در شرایط خوب مقابل آنها قرار بگیرد و 4 امتیاز دیگر برای ایران به این شکل کسب شد.
امتیاز نهایی این ست با ایس دیدنی اسفندیار به دست آمد تا شروع طوفانی که با ایس والی زاده آغاز شده با ایس دیدنی اسفندیار در ست دوم به پایان برسد.
ست سوم هم با برتری 25-22 ایران به پایان رسید  امیرحسین اسفندیار عملکرد فوق العاده ای داشت و با میانگین امتیاز 19/41 بهترین بازیکن نیمه نهایی شد  ، او در ست سوم هم روی امتیاز 22 سرویس فوق العاده ای زد تا یک امتیاز ایس دیگر در این مسابقه کسب کند

ایران با شکست قطر فردا به مصاف چین خواهد رفت و فینال را با تیم میزبان برگزار می کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید