ورزش 3/در رقابت‌های جودوی زنان بازی‌های آسیایی هانگژو امروز اتفاقی عجیب افتاد و لی امیلی چینگ از کره جنوبی در وزن 48 کیلوگرم در وقت‌های اضافه دیدار با ابیبا ابو زکینوا از قزاقستان به صورت تصادفی به صورت او سیلی زد.
داوران مسابقه او را به دلیل انجام حرکت غیر ورزشی دیسکالیفه اعلام کردند و جودوکای کره‌ای از دور رقابت‌ها حذف شد. سرمربی تیم ملی جودوی زنان کره از این تصمیم داوران به شدت عصبانی بود و در کنار زمین به شدت علیه این تصمیم اعتراض داشت چرا که معتقد بود ورزشکارش به صورت تصادفی به صورت حریف قزاق سیلی زده است.

اما در تصاویر مشخص بود که ضربه وارد شده به صورت جودوکای قزاق آنقدر شدید بوده که صورت او به خونریزی افتاده است. خونریزی تا حدی شدید بود که زمین محل برگزاری مبارزه خونین شده بود. لی امیلی چینگ بلافاصله از حریف عذرخواهی کرد ولی داوران او را تلاش برای چنگ زدن به حریف بدون قصد مبارزه و نقض اصول ورزشکاری متهم کردند.

جودوکای قزاقستانی که با رای داوران برنده شده بود از داور تشکر کرده، با جودوکای کره‌ای دست داد و زمین را ترک کرد اما لی امیلی چینگ و مربی‌اش همچنان به اعتراض ادامه می‌دادند. در نهایت اشک‌های این جودوکای کره‌ای به یکی از تصاویر عجیب رقابت‌های جودوی زنان بازی‌های آسیایی تبدیل شد.

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید