ورزش 3/علیرضا بیرانوند سیر تا پیاز ماجرای فسخ یک طرفه با پرسپولیس و پیشنهاد نجومی استقلال را تعریف کرد.
 علیرضا بیرانوند در مقطعی از نقل و انتقالات تابستانی به تیتر یک اخبار تبدیل شده بود. او با فسخ یک طرفه‌اش با پرسپولیس به هواداران این تیم شوک بزرگی وارد کرد و تایید مذاکرات او با باشگاه استقلال فوتبال ایران را در مسیر یکی از جنجالی‌ترین انتقال‌های تاریخ قرار داد.
حالا بیرانوند با حضور در برنامه فوتبال برتر و در گفت‌وگو با محمدحسین میثاقی تمام ماجرا را تعریف کرد که در این صفحه می‌خوانید:
اگر پرسپولیس قهرمان شده بود نمی‌آمدم!
می‌خواهم بگویم چه اتفاقاتی افتاد که می‌خواستم از پرسپولیس جدا بشوم. من همیشه دوست داشتم به من احترام بگذارند. خیلی برای باشگاه پرسپولیس زحمت کشیدم. اگر پارسال پرسپولیس قهرمان شده بود نمی‌آمدم! من جایی می‌روم که بتوانم آن تیم را قهرمان کنم و به هواداران کمک کنم. من سال اولی که آمدم پرسپولیس با تفاضل گل قهرمان نشد و اگر شده بود، نمی‌آمدم. می‌گذاشتم یک سال دیگر به پرسپولیس می‌رفتم. چون روی آدم فشار می‌آید و می‌گویند سال قبل با یک گلر دیگر قهرمان شدیم. برگشتم و باز هم خداراشکر قهرمان شدیم و سه گانه گرفتیم.
به پولم نیاز داشتم و به نوتیس‌هایم توجهی نشد

من در تیم ملی فکم شکست و نیاز داشتم به پولم و به باشگاه نوتیس دادم. دیدم اصلا احترام نگذاشتند. ده روز گذشت و دوباره نوتیس دادم. این یعنی دوست ندارم قراردادم را یک طرفه فسخ کنم. 
لج من فسخ یک طرفه با پرسپولیس بود
من می‌خواستم نوتیس سوم را بدهم به خودم برخورد و گفتم هواداران به من حمله می‌کنند. چون فدراسیون این را اعلام می‌کرد و اگر نوتیس سه را می‌دادم می‌گفتند یا برو یا جو را خراب نکن. من دیدم اگر نوتیس سه را بدهم بی احترامی صد به خودم است و من هم با آنها لج کردم! من آدم رکی هستم و با کسانی که در باشگاه پرسپولیس هستند لج کردم و لج من هم فسخ یک طرفه بود.
وسوسه شدم و در مذاکرات جلو رفتم
پشت این فسخ اتفاقاتی افتاد که آدم را وسوسه می‌کند. من رک و پوست کنده به آن تیمی که مرا خواسته بود گفته بودم که درست که فسخ کرده‌ام اما من پولم را می‌خواهم و کلا پنج میلیارد بود که نیاز داشتم و می‌توانست یک کاری را برایم انجام بدهد. هرچند بازهم آن پولی که خواستم را به من ندادند. باز ۱۵ درصد از پارسالم مانده است‌. من به آنها گفته بودم اگر باشگاه پولم را بدهد می‌توانید با وکیلم صحبت کنید و خیلی هم جلو رفتم.
۷۰۰هزار دلار به خزانه پرسپولیس ریختم
علی بیرانوند اگر می‌خواست به خاطر پول برود، الان رفته بود! اگر به خاطر پول فوتبال بازی می‌کردم، ۷۰۰هزار دلاری که آنتورپ بلژیک به پرسپولیس داد، همه‌اش برای خودم می‌شد. بازیکن داشتیم پول گرفته، فسخ یک طرفه کرده و رفته. علی بیرانوند زمانی که از پرسپولیس رفت، سی درصد از باشگاه پول گرفته بودم. نمی‌توانستم فسخ کنم و ۷۰۰ هزار دلار را برای خودم ببرم؟ من در آن سه، چهار سال سر جمع ۶ میلیارد نگرفتم اما ۷۰۰هزار دلار به خرانه باشگاه ریختم. من دنبال پول نبودم، دنبال احترام بودم.
پیشهاد استقلال: ۱۱۰ میلیارد برای دو سال!
پولی را جلوی من گذاشتند، جدا از ۷۰ میلیارد تومانی که در قرارداد قید می‌شود. چهل میلیارد نقد می‌خواستند به من پول بدهند. پولی که به نظرم برای علی بیرانوند که هواداران بزرگش کردند ارزش نداشت. خیلی از پیشکسوت‌ها با من تماس گرفتند که این کار را نکن ولی من تصمیم نهایی را می‌گیرم. شاید چهل میلیارد می‌دادم و دو تا مغازه می‌گرفتم و سالها راحت بودم اما نمی‌توانم افتخاراتی را که برای یک باشگاه بزرگ به دست آوردم پشت گوش بیندازم.
قید ۱۱۰ میلیارد استقلال را به خاطر ۵ تومان زدم!
وسوسه انگیز بود ولی اینکه صحبت می‌کنند که بیرانوند پاشنه در ما در آورده و به ما گفته را قبول ندارم. اگر اتفاقی افتاد که با بنده و آقای سلیمانی مذاکره کنند، از طریق آدم‌های بزرگ و دوستان مشترک‌مان بودند. من به دوست مشترک‌مان هم گفتم که شاید کشور به هم بریزد و این اتفاق هم افتاد‌. من آن موقع واقعا فکم بسته بود و اصلا نمی‌توانستم صحبت کنم. آن تایم انقدر خیال خودم راحت بود و می‌دانستم دارم چه کار می‌کنم به آن مریض بنده خدا که نیاز داشت مرا ببیند، سر زدم. همان روزی که اتفاق افتاد، ۱۱۰ میلیارد را به خاطر پنج تومان خودم رد کردم! فقط یک قول می‌خواستم از باشگاه پرسپولیس ولی به من بی احترامی شد.
پرسپولیس زرنگی کرد و می‌دانست نمی‌روم

شاید باورتان نشود ولی وقتی قراردادم را فسخ کردم باز هم باشگاه پرسپولیس جلو نیامد. شاید می‌دانستند که من نمی‌روم و زرنگی کردند! آدم بعضی وقت‌ها وقتی ناراحت بشود شاید خیلی چیزها را زیر پا بگذارد. من در اوج ناراحتی‌ام این کار را نکردم و فقط تنها دلیلم برای این کار لج بود و می‌دانستم دارم چه کار می‌کنم.ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید