ورزش 3/باشگاه پرسپولیس با انتشار یک بیانیه به ویدیوی عجیب منتشره توسط یک فرد نظامی با پیراهن رونالدو واکنش نشان داد.
بیانیه پرسپولیس پس از آن صادر شده که ویدیوی یک دقیقه‌ای از پیراهن رونالدو در دست یک فرد نظامی که آن را به فاطمه حمامی اهدا می‌کند، جنجال‌های زیادی را در فضای مجازی به پا کرد. در حالی که هویت این فرد که با لباس ارتشی جملاتی عجیب را به زبان می‌آورد، هنوز مشخص نشده اما بسیاری او را فردی قلمداد کردند که پیراهن رونالدو را از پرسپولیس پس گرفته و به این هنرمند تقدیم کرده است.
این فضای رسانه‌ای در شرایطی علیه پرسپولیس ایجاد شده که چند روز پیش با مراجعه یکی از نزدیکان فاطمه حمامی به ساختمان باشگاه، او پیراهن کریستیانو رونالدو را از مدیران پرسپولیس تحویل گرفت و پس از نمایش در مقابل دوربین خبرنگاران، راهی کاشان شد تا این هدیه ویژه را به حمامی بدهد.
حالا پرسپولیس در مورد هویت این فرد نظامی شک و تردید ایجاد کرده و نوشته که حتی اگر هویت او تائید شود، این فرد در حال سواستفاده شخصی از «لباس مقدس» نظامی است. پرسپولیس همچنین نوشته در حالی که النصر عربستان از میزبانی پرسپولیس تمجید می‌کند، جنجال‌ها پیرامون استقبال سرخپوشان در ایران همچنان ادامه دارد.

در این ویدیو فردی با لباس نظامی می‌گوید: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم و طبق قولی که به فاطمه حمامی دادیم، پیراهن را به او رساندیم.
بیانیه پرسپولیس را در ادامه بخوانید:
* لباس نظامی را جعل کردید؟
پیراهن اهدایی رونالدو و دختر خوب و هنرمند پرسپولیسی، فاطمه حمامی به طور مشخص مورد سواستفاده بعضی افراد قرار دارند. یکی از آخرین موارد از این دست، ویدیویی است که در آن فردی با لباس و نشان‌های نظامی، ادعاهای عجیب و غریبی را مطرح می‌کند که مایه تاسف و شرم است.
باشگاه پرسپولیس از ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح، خواستار صحت هویت این فرد است که از لباس نظامی سواستفاده کرده است و در این ارتباط هواداران پرسپولیس خواستار توضیح هستند که آیا این فرد، جعل لباس کرده یا واقعا این لباس مقدس را مورد بهره‌برداری شخصی و نشر اکاذیب قرار داده است.
* پیراهن رونالدو را خودمان به فاطمه دادیم
پیراهن رونالدو توسط خود باشگاه در هفته گذشته به خانواده فاطمه حمامی تحویل داده شد و خانواده وی نیز در همان روز توضیحات لازم را درباره برداشت سوئی که شده بود، ارائه کردند ولی کمتر فضای رسانه‌ای علاقه نشان داد آن را بازتاب دهد. باشگاه پرسپولیس در ابتدای این ماجرا می‌توانست رفتاری بی‌تفاوت داشته باشد چنان‌که بعد از انتشار خبر تلاش باشگاه برای رساندن فاطمه حمامی به یکی از آرزوهایش و دیدار با کریستیانو رونالدو، بعضی افراد به ما هشدار دادند که خود را درگیر چنین مسایلی نکنیم چرا که ممکن است درگیر مسائل جانبی بشویم که افراد دیگری رقم خواهند زد.
* فاطمه نماد اراده و عشق است اما...
افرادی که برای دیده شدن و ابراز وجود هر کاری می‌کنند حتی اگر دستاویز قراردادن فردی دارای معلولیت باشد هرچند که فاطمه حمامی توانمندتر از بسیاری از ما و نمادی از قدرت اراده و عشق است ولی به هر حال او نمی‌تواند برای خود و زندگی‌اش تصمیم بگیرد و از این جهت وابسته به دیگران است.
* عربستان و رونالدو از ما تمجید می‌کنند
همه این تخریب‌ها، در حالی اتفاق افتاده است که در اخبار می‌خوانیم، در کشور عربستان، نظر سران این کشور نسبت به استقبال و میزبانی از نماینده ورزشی عربستان و همچنین اظهارنظر شخص کریستیانو رونالدو بسیار جلب توجه کرده است. آن‌ها از میزبانی مردم و فوتبال ایران و به طور مشخص، باشگاه پرسپولیس به عنوان اتفاقی مثبت یاد می‌کنند. در واقع آن‌چه در میزبانی از النصر اتفاق افتاد یک موفقیت بزرگ برای کشورمان و کمک به دیپلماسی دو کشور بود. از سوی دیگر اتفاق مهم تلطیف احساسات متقابل بین دو ملت است که از موهبت‌های فوتبال به حساب می‌آید. حال در شرایطی که آن‌ها این میزبانی را تقدیر قرار می‌دهند، در کشورمان خودمان، بعضی افراد از هیچ تلاشی برای تخریب، سیاه‌نمایی و ایجاد بحران و حال بد برای جامعه فروگذار نمی‌کنند.
* از این ماجرا چشم‌پوشی نخواهیم کرد
به هر حال باشگاه پرسپولیس، از این پس نسبت به افرادی که از ماجرای این دختر هنرمند یا هر موضوع دیگری علیه پرسپولیس، بهره‌برداری مغرضانه و مخرب کنند، چشم پوشی نخواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید