فارس/نایب رئیس کمیته ملی المپیک گفت: خوشحالیم که دختران ما از روز اول بازی‌های آسیایی شرایط خوبی داشته‌اند.
مهین فرهادی‌زاد در خصوص عملکرد بانوان تا پایان روز دوم نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: از روز اول بازی‌ها با توجه به اینکه مسابقات دختران به خصوص در تکواندو، قایقرانی و دوچرخه بیشتر بود، عزیزان و دختران ما با نقش آفرینی خود بهترین نتایج را به دست آوردند و حتی بر اساس گفته خودشان می‌توانستند بهتر هم باشند. خوشحالیم که دختران شرایط خوبی را از روزهای ابتدایی ثبت کردند و این روند برای پسران هم آغاز شده است و دختران و پسران ما می توانند در ادامه نتایج بهتری هم ثبت کنند. 
وی در خصوص اینکه آیا پیش بینی این عملکرد را از بانوان داشتید، گفت: پیش بینی ما بر اساس نتایج و برآورد فعالیت‌های ورزشی رییس فدراسیون و کادر فنی تیم‌های ملی بود و مرکز نظارت بر تیم های ملی بر اساس حضور آنها در مسابقات مختلف برآورد نتایج را داشتند که در جلسات فنی مورد بررسی و بحث قرار گرفت. آنچه اتفاق افتاده تا کنون در قایقرانی، تکواندو و دوچرخه سواری پیش بینی هایی بوده که از قبل مسجل بوده اما امیدوارم آنچه را که در آینده هم اتفاق می‌افتد بر اساس پیش بینی‌ها پیش برود. در ووشو، تکواندو و سایر رشته ها حتما انتظار داریم شرایط خوبی داشته باشند.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص اینکه در روئینگ انتظار کسب مدال طلا و سه مدال وجود داشت، بیان کرد: طی صحبتی که با مربی روئینگ داشتیم عنوان شد شاید عجله آنها در ابتدای مسابقه و اینکه از ابتدا با چین همراهی کنند باعث این نتیجه شد. نگاه مربیان این است که انرژی آنها در ۱۰۰۰ متر اول کم شده و در مسافت پایانی نتوانستند حتی تیم دوم و سوم را بگیرند البته نگاه بچه ها این نیست. در واقع یک تحلیل نادرست در روند کار داشتند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید