ورزش 3/ ورزشکاران ایرانی در روز سوم بازی های آسیایی در 11 رشته به مصاف رقبای خود رفته اند.
  سه مدال نقره و 5 برنز حاصل تلاش کاروان ایران در دو روز نخست بازی های آسیایی هانگژو بوده، اما از آنجایی که در جدول مدالی مسابقات مدال طلا از هر چیزی مهمتر است، همه چشم انتظار کسب اولین طلا هستند.
درخشش بانوان ورزشکار ایران در دو روز نخست مسابقات باعث شده تا امیدهای بیشتری به این بخش وجود داشته باشد. البته که در روز سوم این امیدواری وجود دارد در فینال مسابقات والیبال شاگردان بهروز عطایی بتوانند از سد چین میزبان گذشته و اولین طلای ایران را صید کنند.
البته در رشته های تکواندو، تیراندازی و ووشو هم امید به کسب مدال برای ایرانی ها وجود دارد.
در ادامه لحظه به لحظه با اخبار و حواشی روز سوم بازی های آسیایی هانگژو همراه ما باشید:

والیبال

در حالى که سالن لینپینگ مملو از تماشاگر شده، دیدار حساس تیم ملى والیبال ایران و چین در فینال بازى هاى آسیایى آغاز شد

ست اول این دیدار با حساب ۲۵-۱۹ به سود چین به پایان رسید.

 
 تکواندو
علیرضا حسین پور نماینده کشورمان در وزن 63- کیلوگرم مردان در اولین دیدار «محمد رایحان» از هند را 2 بر صفر از پیش رو برداشت. 
حسین‌ پور در ادامه و در مرحله یک هشتم نهایی نیز 2 بر صفر نماینده پاکستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
در ادامه مسابقات تکواندو نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو امروز و در وزن 53- کیلوگرم زنان، ناهید کیانی بعد از یک دور استراحت، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تکواندوکار تایلندی رفت. کیانی در این مرحله نتیجه را به حریف واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.


 این‌ شکست در حالی رقم خورد که کیانی چندی قبل مدال طلای جهان‌‌ را کسب کرده بود و‌ در هانگژو جزو امیدهای اصلی کسب مدال طلا برای کار‌وان ایران بود.
در وزن 57- کیلوگرم بانوان نرگس میرنوراللهی در اولین دیدار مقابل «کیم یوجین» از کره جنوبی 2 بر صفر شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
 بدین ترتیب دختران تکواندو امروز بدون هیچ بردی از دور مسابقات کنار رفتند!

در ادامه مسابقات تکواندو نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو علیرضا حسین پور نماینده کشورمان در وزن 63- کیلوگرم مردان در اولین دیدار «محمد رایحان» از هند را 2 بر صفر از پیش رو برداشت.

حسین پور در ادامه و در مرحله یک هشتم نهایی نیز 2 بر صفر نماینده پاکستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

 حسین پور با عبور از تکواندوکار کره‌ای در مرحله یک چهارم نهایی ضمن صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.
 در روزی که تکواندوی ایران با د‌و باخت کار خود را آغاز کرد، هادی ساعی و سایر اعضای تیم امیدوار به کسب مدالی خوشرنگ تر از دیروز توسط حسین پور‌ دارند.


حسین پور در نیمه نهایی به مصاف زید الهلوانی از اردن رفت. تکواندو کار کشورمان در این مرحله با شکست تکواندوکار اردنی که مدال برنز جهان و نقره آسیا را دارد به فینال مسابقات صعود کرد.
علیرضا حسین‌پور در فینال وزن 63- کیلوگرم تکواندو برابر بانلونگ توبتیمدانگ از تایلند با نتیجه 2 بر 0 شکست خورد و به مدال نقره رسید.
 این دومین مدال نقره تیم ملی تکواندو در بخش مردان است.
 

ووشو
در بخش اجرای فرم(تالو) شاهین بنی‌طالبی‌ یکی از نمایندگان ایران کار خود را به پایان رساند و باید منتظر اعلام نتیجه از سوی‌ داوران باشد.


مینا پناهی، نماینده زنان‌ تالوی ایران‌ در حین اجرای فرم با مصدومیت‌ مواجه شد. آسیب دیدگی‌ به حدی جدی بود که با برانکارد‌ از زمین مسابقه بیرون رفت.


 هانیه رجبی دیگر تالوکار ایرانی بود که در مسابقات صبح امروز اجرای فرم کرد.


پس از بررسی شرایط پناهی توسط پزشکان داخل سالن مسابقه، وی جهت بررسی دقیق‌تر و انجام ام‌ار‌ای زانو راهی بیمارستان شد. البته شرایط کلی مینا پناهی مساعد است.

شاهین بنی طالبی یکی دیگر از ملی پوشان تالوی ایران بود که در سالن‌ ووشو به اجرای فرم‌ پرداخت.

پایان کار مجیری و بنی‌طالبی در بازی‌های آسیایی. دو‌ نماینده تالو ایران در بسته “نان چوان -نن گوئن” موفق به کسب مدال نشدند.
در این دسته که ۲۰ ورزشکار حضور داشتند، محمدعلی مجیری با نمره مجموع ۱۹.۳۸۰ در رده نهم ایستاد و شاهین بنی‌طالبی به امتیاز ۱۹.۳۷۹ در جایگاه دهم قرار گرفت و دست هر دو ورزشکار این فرم (بسته) کشورمان از رسیدن به مدال کوتاه ماند.
 در دسته  “نان چوان -نن گوئن” نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی، نماینده اندونزی با امتیاز ۱۹.۵۰۶ قهرمان شد و ورزشکارانی از کره‌جنوبی و ماکائو به ترتیب با نمرات ۱۹.۴۷۲ و ۱۹.۴۶۳ دوم و سوم شدند.
در پیکارهای ووشو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو، حانیه رجبی و‌‌مینا پناهی در بسته “نان چوان- نن دائو” به مصاف حریفان خود رفتند.
بعد از اینکه مینا پناهی به دلیل آسیب دیدگی در فرم نان چوان نتوانست رقابت را به پایان برساند و از گردونه پیکارها کنار رفت، حانیه رجبی نیز با نمره مجموع ۱۸.۹۶۶ به کار خود پایان داد.
در این فرم ورزشکارانی از چین با امتیاز ۱۹.۵۹۰، ماکائو با امتیاز ۱۹.۴۱۹ و ازبکستان با نمره ۱۹.۴۰۳  اول تا سوم شدند.

تیراندازی
رقابت های تیراندازی تفنگ ۱۰ متر میکس امروز سه شنبه و در چارچوب روز سوم‌ بازی های آسیایی برگزار شد. شرمینه چهل امیرانی و امیرمحمد نکونام ترکیب ایران را در این بخش از مسابقات تشکیل دادند.: در پایان مرحله مقدماتی، چهل امیرانی و نکونام با مجموع ۶۲۹ امتیاز در میان ۲۰ تیم شرکت کننده در جایگاه پنجم قرار گرفتند و برای کسب مدال برنز باید با قزاقستان رقابت داشته باشند.

 رقابت های تیراندازی تفنگ ۱۰ متر میکس به منظور تعیین رده بندی نهایی و مشخص شدن تیم های اول تا سوم برگزار شد. شرمینه چهل امیرانی و امیرمحمد نکونام ترکیب ایران را در این بخش از مسابقات تشکیل دادند که برای کسب مدال برنز مشترک با قزاقستان رقابت داشتند. در پایان این مرحله تیم ایران با نتیجه ١٧ به ١١ برابر حریف خود شکست خورد و از کسب مدال بازماند. 


 

تیم تفنگ ١٠ متر میکس ایران در پایان مرحله مقدماتی با مجموع ٦٢٩ امتیاز در جایگاه پنجم قرار گرفت.
 جودو
 قاسم باغچقی به عنوان آخرین نماینده جودو کشورمان امروز در وزن منهای 90 در نخستین دیدار فاریس بدوی از فلسطین  را ایپون و ضربه فنی کرد.
جودوکاى ایرانى در دور دوم باید با "حمزه دیدار" از قزاقستان مصاف دهد.
قاسم باغچقی در مبارزه دوم مقابل حمزه دیدار از قزاقستان در ثانیه های پایانی ایپون شد تا او هم مثل سایر هم تیمی هایش حذف زودهنگامی از مسابقات را تجربه کند. 
بدین ترتیب تیم ملی جودو مردان و زنان کشورمان به کار خود در نخستین حضور مهم و رسمی در مسابقات بین المللی بعد از چهار سال محرومیت خاتمه داد. 
این تیم با سه نماینده در بخش مردان ابوالفضل محمودی،مهدی فتحی پور و قاسم باغچقی و یک نماینده زن مریم بربط بعد از چهار سال تعلیق در بازیهای آسیایی هانگژو حضور یافت که در نهایت همانطور که پیش بینی می شد بدون کسب مدال کار خود را تمام کرد.
 بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران در اولین بازی خود مقابل امارات قرار‌ گرفته است. شاگردان دمیر در این دیدار کار سختی برای کسب‌ پیروزی‌ نخواهند داشت.

تیم ملى بسکتبال ایران در اولین بازى خود در بازى هاى آسیایى با نتیجه ٨١ بر ٥٧ مقابل امارات به برترى دست یافت.

در ادامه رقابت‌های بسکتبال ۳×۳ بازی‌های آسیایی هانگژو و از گروه B رقابت‌های مردان، بعدازظهر امروز تیم‌ ایران به مصاف مالدیو رفت و ۲۲ - ۶ به پیروزی رسید‌.

 برای تیم ایران وحید دلیرزهان ۷ امتیاز،  علیرضا  شریفی ۶ امتیاز، محمدمهدی رحیمی ۵ و امیرحسین یازرلو ۴ امتیاز کسب کردند.

تیم ایران در ادامه، فردا صبح به وقت تهران به مصاف ژاپن می‌رود.

شطرنج

 مقصودلو، طباطبایی و‌ علی نسب، سه شطرنج باز ایرانی کار خود را در د‌ور پنجم مسابقات آغاز کردند.

در دور پنجم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، سید محمدامین طباطبایی مقابل نوگری بک از قزاقستان به تساوی دست یافت.
در این دور پرهام مقصودلو مقابل ویدیت از هند شکست خورد.

مبینا علی نسب در دیداری جذاب موفق شد مقابل مونگن تول بت خویاگ از مغولستان به یک پیروزی ارزشمند دست یابد.

در دور ششم سید محمدامین طباطبایی مقابل ریموند سونگ از چین تایپه به پیروزی دست یافت تا شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد.
در دور ششم پرهام مقصودلو مقابل پائول برسامینا از فیلیپین به تساوی رضایت داد.
در دور ششم مبینا علی نسب مقابل ژانل فراینا از فیلپین به تساوی دست یافت.

بوکس
 در ادامه مسابقات بوکس نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو دانیال شه بخش در وزن منهای 57 کیلو گرم در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده کشور چین رفت. وی در این مسابقه به رغم تلاشی که داشت راند اول را 10بر9, راند دوم را 10بر9 و راند سوم را هم 10 بر 9 واگذار کرد تا با شکست از حریف چینی خود از دور رقابت ها حذف شود.

 با توجه به اینکه دو‌ سهمیه بازی های المپیک به فینالیست های بازی های آسیایی اعطا می شود، شه بخش فرصت کسب سهمیه را هم از دست داد.

ایمان رمضان پور نماینده سنگین وزن بوکس ایران در حالی به مصاف جونیونگ کره جنوبی رفت که پیش از این علی حبیبی نژاد و دانیال شه بخش با شکست از رقبای خود از دور مسابقات حذف شده بودند. رمضانپور در مبارزه نخست خود در راند اول مسلط بر حریف بود ناگهان با حمله آسیب زای حریف مواجه شد که با اخطار داور مواجه شد و در ادامه داور دستور به قطع مبارزه و برد نماینده کشورمان داد.

ژیمناستیک

تا پایان راند چهارم رقابتهای ژیمناستیک ۶ اسباب خسرونژاد در جایگاه ششم و حمیدی در جایگاه پانزدهم قرار دارند. این رقابتها در ۲ راند دیگر و  ۲ اسباب باقی‌مانده ادامه دارد. دو ژیمناست ایران به ترتیب در بارفیکس و حرکت زمینی نمایش خود را اجرا مى کنند.

مسابقات فینال ژیمناستیک در ماده ۶ اسباب امروز در مجموعه ورزشی هانگ لانگ هانگژو برگزار شد.
در فینال ۱۸ ژیمناست حضور داشتند که در ۶ اسباب خرک حلقه، دارحلقه، پرش خرک، پارالل، بارفیکس و حرکات زمینی با یکدیگر رقابت کردند.
از ایران نیز محمدرضا خسرونژاد و محمدرضا حمیدی در گروه دوم فینال حضور داشتند که کار خود را با خرک حلقه آغاز کرده و پس از رقابت در بقیه اسباب‌ها در حرکات زمینی به پایان بردند.
در پایان این مسابقه جذاب و طولانی که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید، خسرونژاد با امتیاز ۷۶.۷۳۰ هفتم شد و حمیدی نیز با امتیاز ۷۵.۵۳۲ به رتبه دهم بسنده کرد.

در پایان رقابتهای ژیمناستیک ۶ اسباب بازیهای آسیایی ژانگ از چین با امتیاز ۸۹.۲۹۹ قهرمان شد و طلا گرفت، کیتازونو از ژاپن با امتیاز ۸۷.۰۳۲ به نایب قهرمانی رسید و لن دیگر ژیمناست چینی با امتیاز ۸۴.۹۶۵ به جایگاه سومی و مدال برنز دست یافت.


 والیبال ساحلی
تیم‌ ملی والیبال ساحلی ایران ب (عباس پورعسگری – علیرضا آقاجانی) به مصاف چین یک (لیکجیانگ – وو) رفت و دو بر صفر مغلوب حریف قدرتمند خود شد. ملی‌پوشان ساحلی ایران با امتیازهای 26 بر 24 و 21 بر 16 نتیجه را به حریف واگذار کردند تا از صعود به دیدار نهایی بازبمانند.
تیم ملی والیبال ساحلی ایران که امسال برای نخستین بار در جمع چهار تیم برتر این رقابت‌ها حضور یافته است، ساعت 9:30 دقیقه روز پنج‌شنبه ششم شهریور در آخرین دیدار خود برای نخستین مدال برنز ایران در این بازی‌ها به میدان می‌رود.
 در دیگر مسابقه مرحله نیمه‌نهایی مسابقات والیبال ساحلی بازی‌های آسیایی 2022 و از دقایقی دیگر دو تیم قزاقستان یک و قطر یک به مصاف یکدیگر می‌روند که برنده این مسابقه حریف چین یک در فینال خواهد بود و تیم بازنده در جدال با ایران ب برای مدال برنز و مقام سومی به میدان می‌رود


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید