تسنیم/ملی پوش تیراندازی ایران گفت: هند، چین و کره جنوبی از رقیبان اصلی ما هستند و در حضور همین تیم‌ها عملکرد خوبی داشتیم اما نه به قدری که مدال بگیریم.
تیم تفنگ 10 متر میکس با ترکیب امیرمحمد نکونام و شرمینه چهل امیرانی با شکست برابر قزاقستان از کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی 2022 بازماند.
در پایان این رقابت، امیرمحمد نکونام که روز گذشته در جدول 10 متر انفرادی نیز با حریفانش رقابت داشت، گفت: در مرحله مقدماتی انفرادی دو‌ امتیاز از مسابقات قهرمانی جهان (باکو) که دو هفته پیش برگزار شد، بیشتر کسب کردم. از عملکردم راضی بودم اما برای فینال کافی نبود و نتوانستم به دیدار نهایی راه پیدا کنم.
نکونام در مورد عملکردش در رقابت‌های امروز اظهار داشت: امروز هم تیرهای خوبی زدم و موفق شدیم در جمع 6 تیم برتر و در کنار تیم‌هایی مانند چین ‌و کره جنوبی قرار بگیریم. این تیم‌ها جزو بهترین‌های جهان هستند. در مرحله فینال اما عملکرد خوبی نداشتیم و نتوانستیم مدال بگیریم.
شرمینه چهل امیرانی نیز در مورد عملکردش در هر دو بخش تفنگ 10 متر انفرادی و میکس گفت: در جدول انفرادی با اختلاف کمتر از نیم نتوانستیم به فینال برویم. ویژگی تیراندازی همین است، گاهی یک تیر و خوب با بد زدن آن باعث جابه‌جایی در جدول می‌شود.
این ملی پوش تیراندازی با بیان اینکه رقبای اصلی ما همه آسیایی هستند، خاطرنشان کرد: هند، چین و کره جنوبی از رقیبان اصلی ما هستند. در حضور همین تیم‌ها عملکرد خوبی داشتیم اما نه به قدری که مدال بگیریم.

چهل امیرانی که سهمیه المپیک را هم کسب کرده است، در مورد برنامه‌های آماده‌سازی خود برای این بازی‌ها گفت: هر مسابقه و رویدادی به اندازه 20 و حتی 30 جلسه تمرینی تأثیرگذار است و باعث بالا رفتن تجربه و کم شدن فشار روانی و استرس‌ها می‌شود. من هم بعد از بازی‌های آسیایی باید در مسابقات قهرمانی آسیا ‌جهان شرکت کنم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید