ورزش 3/ لیورپول که این فصل را پرقدرت آغاز کرده و در حال حاضر با اختلاف اندک با منچسترسیتی صدرنشین در رتبه دوم لیگ برتر ایستاده است فردا در مرحله سوم جام اتحادیه در خانه با لسترسیتی دیدار می‌کند.
لسترسیتی فصل گذشته نتوانست در لیگ برتر ماندگار شود و به چمپیونشیپ سقوط کرد. جام اتحادیه برای لستر فرصتی است تا نشان دهد برای بازگشت به لیگ برتر جدی است و از رقابت با بزرگان فوتبال انگلیس هراس ندارد.
پپ لیندرز که به جای یورگن کلوپ در نشست خبری شرکت کرده بود گفت لستر تیمی هجومی با بازیکنان باکیفیت است و لیورپول قصد ندارد جام اتحادیه را کم‌اهمیت تلقی کند.

 باید بازیکنان کلیدی لستر را مهار کنیم
می‌دانیم قرار است مقابل تیمی بازی کنیم که بازیکنانش به صورت انفرادی کیفیت بالایی دارند و فوتبال تهاجمی بازی می‌کنند. مربی لستر کارش را عالی انجام داده و راستش را بخواهید تک تک بازیکنان‌شان می‌توانند در لیگ برتر بازی کنند. باید بازیکنان کلیدی‌شان را مهار کرده و تحت فشارشان بگذاریم.

 استراحت دادن به محمد صلاح 
صلاح دارد پشت سر هم رکورد می‌شکند و بازیکنی خیلی خاص است. او مرشد تیم و رهبر لیورپول است. من بارها صلاح را دیده‌ام که زودتر از بقیه به سالن بدنسازی آمده و دارد تمرین می‌کند. فوتبالیستی بسیار حرفه‌ای با تجربه فوق‌العاده. کسی که می‌تواند حتی بدون بازوبند کاپیتانی تیم را رهبری کند. مو فوتبالیست خیلی خاصی است.
 لیورپول، جام اتحادیه را دست‌کم می‌گیرد؟
ما معمولا در جام حذفی و جام اتحادیه بعضی بازیکنها را به زمین می‌فرستیم که برای اولین بار با پیراهن تیم اول لیورپول بازی می‌کنند. ژوتا حرف جالبی به من زد. او می‌گفت بهترین فصل برای ما فصل 22-2021 بود که تا آخر در هر چهار تورنمنت برای جام تلاش می‌کردیم و حتی جام اتحادیه هم برایمان کم‌اهمیت نبود. برای همین اصلا این جام را دست کم نمی‌گیریم و نمی‌خواهیم تیمی سراسر بازیکنان جوان به میدان بفرستیم. فردا ما را با ترکیبی متعادل خواهید دید.

 جو گومز و بازیکنانی مثل او باید از این فرصت‌ها استفاده کنند
جو گومز بهترین مثال از این استفاده چرخشی از بازیکنان است. هر وقت ترنت در زمین نیست او فرصت بازی پیدا می‌کند. این بچه‌ها باید فرصت پیدا کنند تا خودشان را نشان بدهند.

 عملکرد به مراتب بهتر داروین نونیز در این فصل
به داروین تبریک می‌گویم. هواداران عاشقش شده‌اند. او این ذهنیت را دارد که بدود و بجنگد و خودش را در موقعیت‌هایی قرار بدهد که هیچکس فکرش را هم نمی‌کند. خیلی خوشحالم که می‌بینم او دوباره به عنوان بازیکن فیکس به میدان می‌رود. داروین یک بازیکن تماما حسی است و همیشه بوی گل می‌دهد.

 ترنت الکساندر آرنولد فردا بازی می‌کند؟

نه، فردا برای او خیلی زود است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید