ورزش 3/دیدار فینال مسابقات والیبال نوزدهمین بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو امروز برگزار شد و ملی‌پوشان کشورمان توانستند سه بر یک چین را شکست دهند و به مدال طلای این رقابت‌ها دست یابند.
علیرضا طلوع‌کیان، مربی تیم ملی والیبال ایران، پس از این دیدار اظهار کرد: این اولین مدال طلای بازی‌های آسیایی با کادر ایرانی بود. پیش از این دو مربی خارجی در بازی‌های آسیایی طلا به دست آورده بودند و دریافت این مدال یک رکورد محسوب می‌شود. سطح بازی‌ها بسیار بالا بود و قطر که در قهرمانی مردان آسیا مدال برنز گرفته بود در این رقابت‌ها به تیم ژاپن باخت و سوم هم نشد. تیم اصلی چین به ارومیه نیامد و برای این مسابقات برنامه‌ریزی داشت.
وی افزود: بازیکنان بسیار تلاش کردند که این مقام به دست آید، چرا که برای کاروان ورزشی ایران کسب مدال طلا اهمیت داشت و فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان برای دریافت مدال طلا بسیار زحمت کشیدند و کسب این رتبه حاصل زحمات مجموعه گروه است
مربی تیم ملی والیبال ایران با تاکید بر بالا بودن توقعات گفت: توقع از والیبال بالاست در حالی که باید این توقع معقول باشد. سال‌های سال چندین دلار به مربی خارجی پرداخت می‌کردیم که بتوانیم همین مدال طلا را کسب کنیم اما امروز با کادر ایرانی توانستیم این اتفاق را رقم بزنیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید