برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

فردا به بچه های شطرنج ایران الماس تعارف می کنند

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
فردا به بچه های شطرنج ایران الماس تعارف می کنند

ورزش 3/سه نبرد مهم و حیاتی ایران در رقابت های بازی های آسیایی  برابر سه تیم بزرگ چین ، هندوستان و ازبکستان برای اندیشمندان ایرانی دو برد و یک تساوی به همراه داشت تا ایران نه تنها در صدر جدول رده بندی بماند ، بلکه در یک قدمی رسیدن به مدال طلای این رقابت ها قرار بگیرد. 
بعد از شکست تیم چین یکی از قدرت های برتر دنیا  که با سه تساوی و برد پرهام مقصودلو کاپیتان ایران همراه بود، ملی پوشان کشورمان در برابر ازبکستان قهرمان المپیاد جهانی شطرنج با سه تساوی و برد ارزشمند محمد امین طباطبایی به پیروزی رسیدند تا تمام نگاه ها به مصاف ایران و هندوستان باشد. هندی ها که دررده بندی جهانی تیم دوم جهان هستند با بهترین ترکیب خود به مصاف ایران آمدند ، چهار سوپر استاد بزرگ هندی با درجه متوسط 2732 برابر ایرانی قرار گرفتند که پرهام مقصودلو را با درجه 2707 به عنوان سوپر استاد بزرگ بر روی میز یک دارد و بقیه بازیکنان استاد بزرگ شطرنج هستند. 

پرهام و گوکش در حال انجام حرکات آغاز بازی،  نبردی که در دل تاریخ ماند و یکی از بردهای بزرگ مقصودلو است
ایران برای رسیدن به طلای این مسابقات به حداقل یک تساوی در این نبرد سخت و دشوار احتیاج داشت تا با تمرکز بیشتر در چهار دیدار دیگر به مصاف رقبایی برود که ویتنام سخت ترین آنها هستند و با برتری برابر آنها به مدال ارزشمند طلا در این رقابت ها که به جرات در حد تورنمنت های بزرگ جهانی است برسد.
این نبرد سخت و فراموش نشدنی با تساوی پویا ایدنی شطرنج باز با اخلاق خوزستانی  مقابل ویدیت نفر بیست‌و‌هشتم رده بندی برترین شطرنج‌بازان جهان برای ایران شروع شد. بعد از تساوی پویا وضعیت در سه میز دیگر برای ایران مناسب ارزیابی می گردید و انجین ها برای بردیا و طباطبایی وضعیت تساوی را پیش بینی می کردند و وضعیت پرهام را نسبت به گوکش نفر هشتم رده بندی جهان کمی بهتر تفسیر می کردند.
در ادامه بردیا داشنور قهرمان ایران و شطرنج باز تهرانی تیم ملی در میز چهار مقابل هاریکریشنا نفر بیست‌و‌ششم رده بندی برترین شطرنج‌بازان جهان مساوی کرد تا تمامی نگاه ها به  دو میز  یک و دو باشد . جایی که محمئ امین طباطبایی در اواخر بازی و در حالی که وضعیت را با مهره سیاه متعادل کرده بود، در تنگی بد و بدتر شد تا بالاخره برابر رقیب با نام و نشان خود شکست را بپذیرد. 

عکس تیمی ملی پوشان بعد از کسب تساوی  ارزشمند برابر هند در کنار دیگر همراهان ایرانی
 در محل بازی‌ها
حالا تمام امید تیم ملی شطرنج ایران به پرهام بود، پرهام که برابر گوکش از شروع بازی با مهره سفید دست بالا را داشت و  در اواخر بازی نتوانسته بود از وضعیت خود برد را محاسبه کند بعد از باخت محمد امین به جلد واقعی خودش فرو رفت. پرهام که به دلیل چنگندگی اش به لقب گلادیاتور را در گرگان محل زادگاهش داده اند  در حالی که در تنگی زمان گوکش انجین ها وضعیت بازی را مساوی می دیدند، سرسختی خودش را دوباره به تصویر کشید و تا گوکش نفر هشتم حال حاضر رده بندی جهان را به اشتباه وادارد و بازی را از او ببرد. 

 لحظه برد بزرگ کاپیتان پرهام برابر گوکش
بردی که نشان داد کاپیتان جوان  و با تجربه ما چرا بازی را در حالی که وضعیت کاملا مساوی بود ادامه داد، او که می دید وضعیت محمد امین به شکست منجر خواهد شد، برای برد ایران به آب و آتش زد و مزد جسارتش را گرفت . جسارتی که می تواند یکی از بهترین طلاهای بازی های آسیایی را در حضور بهترین های جهان برای ایران به ارمغان بیاورد. 
حالا پرهام و دیگر بازیکنان باید در چهار دیدار دیگر که مهمترین آن فردا و در دور ششم برابر ویتنام برگزار خواهد شد به پیروزی برسند تا تیم ملی ایران به طلای بازی ها برسد، طلای 24 عیار و خالص تر از الماس.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره