ورزش 3/ منچسترسیتی فردا در آلمان در دومین روز مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف لایپزیش می‌رود.
مدافع عنوان قهرمانی رقابتها که در روز اول رقابتها ستاره سرخ را 3-1 شکست داده این روزها با شرایطی مواجه شده که کمتر با آن آشنا است. سیتیزن‌ها اخیرا دو باخت پیاپی را تجربه کرده‌اند. شکست مقابل نیوکسل در جام اتحادیه و بعد باخت مقابل وولوز در لیگ برتر.
گواردیولا در نشست خبری پیش از دیدار با لایپزیش گفت تیمش مقابل وولوز شایسته شکست نبوده و حریف تنها دو شوت در چارچوب داشت. او اشاره کرد که مهمترین ستاره‌های فصل گذشته‌اش که با آنها سه گانه برده بود را در اختیار نداشت هر چند از بازیکنان جدیدش راضی است. گواردیولا از سوالات متعدد خبرنگاران درباره این شکست ناراحت بود و به آنها گفت اتفاق خاصی نیفتاده و سیتی به راحتی از این باخت عبور خواهد کرد.

پپ گواردیولا در حالی وارد نشست خبری شد که بازوبندی مشکی به بازو بسته بود. این بازوبند به یادبود درگذشت فرانسیس لی، ستاره سابق منچسترسیتی که اخیرا درگذشت، بر بازوی او بسته شده است.
درگذشت فرانسیس لی

او بخشی از هویت ماست. واقعیت روزمره ما و زندگی‌مان در این باشگاه وابسته به افرادی مثل فرانی لی، کالین بل و مایک سامربی است. ستاره‌هایی از نسل گذشته که منچسترسیتی را ساختند. به همسر و خانواده فرانسیس لی صمیمانه تسلیت می‌گویم و با آنها همدردم.
تاخیر سفر منچسترسیتی به لایپزیش به دلیل شرایط آب و هوایی
اینکه دیرتر به لایپزیش برویم مشکلی نیست. مهم این است که پرواز امن باشد. مقامات مسئول می‌گویند در آن زمان پرواز کردن ریسک دارد. در نتیجه ما دیرتر پرواز می‌کنیم. مشکلی نیست، هم برای تمرین هم برای ناهار و هم برای استراحت وقت بیشتری خواهیم داشت و بعد پرواز می‌کنیم.
برناردو سیولا و جان استونز با سیتی به لایپزیش سفر می‌کنند
بله حال هر دوشان خوب بهتر است. حال برناردو از جان هم بهتر است. هر دو با ما به لایپزیش سفر می‌کنند و فردا تصمیم می‌گیریم که آیا در بازی با لایپزیش به میدان می‌روند یا نه. خیلی خوشحالم که برگشته‌اند. جان این فصل حتی یک دقیقه هم بازی نکرده و برناردو درست در زمان تولد دختر قشنگش مصدوم شد. ولی هر دو برگشته‌اند و این برای ما خبر خیلی خوبی است.

تاثیر برد 7-0 فصل گذشته سیتی مقابل لایپزیش
ما با بازی دیگری در فصل جدید مواجهیم. بازی سال گذشته خیلی خوب بود و ما در خانه واقعا درخشان کار کردیم. سال گذشته در همه تورنمنت‌ها عالی شده بودیم و می‌خواستیم دوباره به فینال چمپیونزلیگ برسیم.  ولی حالا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان هستیم و شرایط این مرحله کاملا متفاوت است. لایپزیش خیلی خوب کار می‌کند و من از نحوه هجوم آنها به فضاها خیلی خوشم می‌آید. اگر بتوانیم از این بازی نتیجه خوبی بگیریم برای ما خوشحال‌کننده خواهد بود.
ارلینگ هالند در گلزنی افت کرده؟
ارلینگ فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشته. وقتی حریف با مدافعانی بیشتر دفاع می‌کند گلزنی سخت‌ می‌شود ولی نه فقط برای ارلینگ، برای هر مهاجمی. اگر به فرصتهایی که داشته و گلهایی که زده نگاه کنید می‌بینید که ارلینگ هیچ فرقی نکرده و همان بازیکن فصل گذشته است.
بازی‌های خارج از خانه پشت سر هم منچسترسیتی؟
شرایط اینطوری است دیگر. چند بازی پشت سر هم خارج از خانه داریم و بعد چند بازی پیاپی در خانه. تقویم و قرعه‌کشی در اختیار ما نیست. خودمان را با این شرایط تطبیق می‌دهیم.

جنجال اخیر وی‌ای‌آر در انگلیس
داوران وی‌ای‌آر بازیکنان نقش اول هستند و اسکار تعلق می‌گیرد به ....! (خنده). وی‌ای‌آر شغل داوران را دگرگون کرده چون آنها دیگر تصمیم نمی‌گیرند و تصمیم‌گیری به وی‌ای‌آر سپرده می‌شود. من احساس لیورپول را درک می‌کنم ولی روسای داوران در نهایت تصمیم نهایی را می‌گیرند.
پپ، ایده‌ای برای بهتر کردن وی‌ای‌آر داری؟
نه، من در این حوزه حرفه‌ای نیستم. وارد این مساله نمی‌شوم و برایم مهم هم نیست. باید به کسانی که کار می‌کنند بسپاریم. همه می‌دانند آنها اشتباه کردند و لیورپول در نتیجه آن اشتباه خیلی ضرر کرد.
شکست مقابل وولوز
آنها دو شوت در چارچوب داشتند و ما باختیم. فوتبال همین است. باید بهتر بشویم. ولی یادتان باشد فصل گذشته ما استونز، رودری، برناردو، دی‌بروینه، گوندوگان و گریلیش را داشتیم و آن شب هیچکدام از آنها در زمین نبود. کواچیچ و خولین آلوارز عالی بوده‌اند و من نمی‌توانم انتظاری بیشتر داشته باشم. جرمی دوکو هم همینطور. ولی بعضی از بچه‌ها هستند که دقیقا می‌دانند چه باید بکنند چون هفت سال است اینجا هستند. من نفس بکشم آنها می‌دانند نظرم چیست و چکار باید بکنند.
نترسید، اتفاقی نیفتاده
قهرمانی در لیگ برتر با نتیجه بازی وولوز تعیین نمی‌شود. ما قبلا هم عقب افتاده‌ایم. باید به اصول خودمان برگردیم و از شکست درس بگیریم. من از آنچه بچه‌هایم تا اینجا انجام داده‌اند کاملا راضی هستم. بگذرید و بگذریم ...
آخرین وضعیت مصدومیت رودری

رودری در مقابل لایپزیش بازی می‌کند ولی بعد استراحت خواهد کرد. او به مدت پنج روز به مادرید می‌رود و بعد به تیم ملی کشورش می‌پیوندد.
به غذای خوب باید وقت بدهید جا بیفتد!
برای اینکه غذا خوشمزه بشود باید وقت بدهید که جا بیفتد. نیم ساعت و یک ساعت بد نیست ولی نهایت خوشمزگی را نخواهید داشت. با مایکروویو؟ نه، اصلا آن مزه را نمی‌دهد.
کنایه پپ به ادامه سوالهای خبرنگاران درباره دو شکست اخیر
یک بار از من پرسیدند از اینکه نتوانستی هر چهار جام را بگیری ناراحتی؟ گفتم بی‌‌خیال، واقعا این سوال را می‌پرسی؟


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید