ورزش 3/اینتر در روز دوم مرحله گروهی چمپیونزلیگ در اولین بازی خانگی خود در فصل جدید بنفیکا را با یک گل شکست داد.
اینتر که در روز اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان نتیجه‌ای بهتر از تساوی مقابل سوسیداد به دست نیاورده بود امشب در سن‌سیرو با تک‌گل مارکوس تورام، خرید جدید فرانسوی‌اش، موفق شد قهرمان فصل گذشته لیگ پرتغال را 1-0 شکست دهد.
شاگردان اینزاگی که به عنوان نایب‌قهرمان فصل گذشته در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند در روز اول مرحله گروهی در بازی خارج از خانه با رئال سوسیداد به تساوی 1-1 رسیدند و امشب در اولین بازی خانگی این فصل‌شان در سن‌سیرو به امید پیروزی وارد زمین شدند.
بنفیکا اما انگیزه مضاعفی در این بازی داشت. تیم پرتغالی در روز اول رقابتها در خانه‌اش 2-0 مقابل سالزبورگ شکست خورده و اگر امشب باخت دیگری در خانه اینتر کسب می‌کرد امیدهایش به صعود از این گروه تا حد زیادی از دست می‌رفت.
بنفیکا بازی را بهتر آغاز کرد و در 10 دقیقه اول نمایشی بهتر از اینتر داشت ولی شاگردان اینزاگی بعد از این دقایق بر بازی سوار شدند و دامفریس یک فرصت را در دقیقه 11 با ضربه سر از دست داد. چند دقیقه بعد یان زومر شوت آرسنس، هافبک نروژی بنفیکا را دفع کرد.
بنفیکا روی یک ضربه کرنر با ارسال عالی دی‌ماریا می‌توانست به گل برسد اما ضربه او که از بالای سر یان زومر گذشته بود به تیر دروازه برخورد کرد.

در اواخر نیمه اول بارلا شانس خود را با یک شوت محکم امتحان کرد اما تروبین، دروازه‌بان بنفیکا با کف دست توپ را راهی کرنر کرد. نیمه اول که با برتری نصف و نیمه اینتر همراه بود با تساوی بدون گل به پایان رسید.
اینتر در دقایق اول نیمه دوم تیر دروازه بنیفکا را به لرزه درآورد تا دو تیم از این نظر هم برابر بشوند. لائوتارو مارتینز گوشه بالای سمت راست دروازه حریف را نشانه گرفت اما توپ او با برخورد به تیر افقی برگشت. بارلا می‌توانست توپ برگشتی را به گل تبدیل کند که دروازه‌بان بنیفکا با مهاری استثنایی مانع او شد.
اینتر چند دقیقه بعد برای دومین بار تیر دروازه را به لرزه درآورد. کاپیتان اینتر این بار از فاصله 10 قدمی توپ را به تیر دروازه سمت چپ بنفیکا کوبید تا مشخص شود امشب شانس با این ستاره آرژانتینی یار نیست.
مارکوس تورام، خرید تابستانی که در این هفته‌ها نگاه‌های زیادی را به خود معطوف کرده، در دقیقه 62 بن‌بست بازی را گشود. دامفریس از سمت راست تا نزدیکی خط افقی کنار دروازه پیش‌روی کرده و پاس به عقبی برای تورام ساخته و پرداخته کرد. مهاجم فرانسوی با خونسردی و دقت از فاصله 12 قدمی دروازه بنفیکا را گشود.
اینتر در نیمه دوم به مراتب بهتر از نیمه اول کار می‌کرد. در دقیقه 74 لائوتارو روی اشتباه اوتامندی فرصتی عالی داشت ولی کاپیتان بنفیکا هر طور شده اشتباه خود را جبران کرد و مانع گلزنی لائوتارو شد. در رفت و برگشت توپ بار دیگر به لائوتارو رسید اما این بار دروازه‌بان بنفیکا با پای خود دروازه‌اش را نجات داد. امشب ظاهرا شب گلزنی لائوتارو نیست.
در دقیقه 80 آنخل دی‌ماریا به دلیل آسیب‌دیدگی زمین را ترک کرد. چند دقیقه بعد آرتور کابرال برزیلی که به تازگی وارد زمین شده بود یکی از معدود فرصتهای بنفیکا را با بی‌دقتی به اوت زد.
بازی در نهایت با پیروزی 1-0 اینتر به پایان رسید. در پایان روز دوم مرحله گروهی حالا سوسیداد و اینتر هر دو با چهار امتیاز صدرنشین گروه D هستند. سالزبورگ با 3 امتیاز در رتبه سوم و بنفیکا بدون امتیاز در قعر جدول ایستاده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید