ورزش 3/ فاینورد هلند در بازی هفته دوم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب میهمان اتلتیکومادرید اسپانیا بود.

تیم میهمان در این بازی خیلی زود پیش افتاد. در دقیقه 7 آیاسا یوئدا در موقعیت تک به تک با یان اوبلاک قرار گرفت و به سمت دروازه ضربه زد که پس از واکنش این دروازه‌بان توپ به ماریو هرموسو برخورد کرد و او گل به خودی زد.
اتلتیکو مغلوب این گل نشد و خیلی زود به گل تساوی رسید. در دقیقه 12 بازی دفع توپ اشتباه مدافع فاینورد روی پاس به عمق، آلوارو موراتا وارد محوطه جریمه شد و با ضربه پای چپ توپ را وارد دروازه کرد.

به‌دلیل اینکه سائول نیگوئز در هنگام ارسال پاس به عمق رودریگو دی‌پائول به نظر می‌رسید در موقعیت آفساید قرار دارد، این صحنه توسط داور در نمایشگر کنار زمین مورد بررسی قرار گرفت و سپس گل مورد تأیید قرار گرفت.

این بازی در نیمه اول هیجان‌انگیز دنبال شد و فاینورد موفق شد از حریفش پیش بیفتد. کالوین استنگز ضربه ایستگاهی پس از خطای سزار آسپلیکوئتا روی یوئدا را با سانتر بلند به محوطه جریمه اتلتیکومادرید ارسال کرد.

درحالی‌که اوبلاک در ابتدا ضربه دیوید هانکو را مهار کرده بود اما این بازیکن روی ریباند موفق شد گل برتری تیمش را به ثمر برساند.
اتلتیکو تمایلی نداشت تا این نیمه را با برتری تیم میهمان به پایان برساند و حملات آن‌ها تا جایی پیش رفت که در دقیقه 3+45 آنتوان گریزمان گل تساوی را به ثمر رساند.
ارسال کرنر توسط ناهوئل مولینا به محوطه جریمه در اختیار ساموئل لینو قرار گرفت که پاس او پس از تعلل مدافعان فاینورد موجب شد گریزمان با ضربه قیچی برگردان از فاصله کم با دروازه گلزنی کند.
اتلتیکو مادرید نیمه دوم را با گلزنی آغاز کرد. موراتا در دقیقه 47 بازی روی ارسال بلند مولینا در محوطه شش قدم با یک تکل بلند آن را قطع کرد و دروازه حریف را باز کرد.

در نیمه دوم فاینورد تلاش داشت تا به گل تساوی برسد. در میان تعویض‌های تیم میهمان علیرضا جهانبخش، ملی‌پوش ایرانی، در دقیقه 78 به‌جای رامیز زروکی وارد بازی شد اما نتوانست تأثیری روی نتیجه داشته باشد.
تیم میزبان در نیمه دوم لحظات دشواری را تجربه کرد اما موفق شد جریان بازی را کنترل کند تا از برتری یک گله محافظت کند.
شاگردان دیه‌‌گو سیمئونه موفق شدند با دور نگه داشتن حریف از دروازه در نهایت با نتیجه 3-2 پیروز شوند تا یک دیدار دشوار را با برتری پشت سر بگذارند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید