ورزش 3/شاگردان پپ گواردیولا پس از دو شکست متوالی به دنبال برگشت به جاده برد و لایپزیش هم با هدف ادامه زنجیره شکست‌ناپذیری‌اش پای به این بازی گذاشتند.
در دقیقه ۱۴ اولین تهدید جدی روی دروازه‌ یکی از تیم‌ها ایجاد شد. برناردو سیلوا می‌توانست پاس فودن به درون محوطه جریمه را به گل تبدیل کند، اما فرصت را از دست داد.
حدود ده دقیقه بعد سیتی موفق شد مقابل میزبان به برتری برسد. حرکت ریکو لوئیس از سمت راست و پاس کاتبک او را، فیل فودن از روی نقطه پنالتی تبدیل به گل کرد.

ارلینگ هالند شانس این را داشت که در دقیقه ۳۱ اختلاف را به عدد ۲ برساند اما حرکت و ضربه‌ش از زاویه بسته راهی به دروازه نداشت.
تا پایان نیمه اول موقعیت خاص دیگری خلق نشد و دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود تیم مهمان به رختکن رفتند.
همان ابتدای نیمه دوم، در دقیقه ۴۸ لویس اوپندا مهاجم لایپزیش روی یک ضد حمله زیبا، با پاس یوسف پولسن، با ادرسون در موقعیت تک به تک قرار گرفت و توانست بازی را به تساوی برساند‌.

در دقیقه ۵۸، فودن یک موقعیت عالی برای هالند ایجاد می‌کند اما او در شش قدم نتوانست ضربه آخر را به خوبی بزند.
۶۳امین دقیقه بازی ضربه ایستگاهی فودن به شکل خطرناکی به تیر دروازه برخورد کرد و وارد دروازه نشد.
در ادامه بازی پایاپای و بدون موقعیت خاصی دنبال داشت تا اینکه باز هم منچستر سیتی توانست جلو بیفتد. آلوارز در دومین بازی پیاپی برای تیمش گلزنی کرد. در دقیقه ۸۴، جرمی دکو، آلوارز را روی خط محوطه حریمه صاحب توپ کرد و او با یک ضربه فنی و زیبا توپ را به سمت راست دروازه ادرسون فرستاد.

بلافاصله پس از گل برتری سیتی، شوت خطرناک باومگارتنر با اختلاف کم به بیرون رفت و لایپزیش نتوانست بازی را دوباره مساوی کند.
بازی در دقایق پایانی باز هم گل داشت. جرمی دکو پس از پاس گل خود، یک گل هم به ثمر رساند. روی یک ضد حمله در دقیقه ۹۲، آلوارز توپ را به دکو پاس داد و او در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان، تیر خلاص را به لایپزیش شلیک کرد.

در نهایت بازی با نتیجه ۳-۱ به سود منچستر سیتی به پایان رسید و با ۶ امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند.
 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید